Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Polski rząd planuje ściągać podatek od Polaków pracujących za granicą
Polski rząd planuje ściągać podatek od Polaków pracujących za granicą
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Projekt ustawy o ratyfikacji konwencji MLI zakłada metodę zaliczenia proporcjonalnego. Polak, który pracuje za granicą będzie musiał rozliczyć się z polskim fiskusem, jeśli Sejm uchwali ustawę.

W umowach dotyczących unikania podwójnego opodatkowania ma zacząć obowiązywać tylko jedna metoda rozliczania - zaliczenia proporcjonalnego. Rządowy projekt wynika z chęci uszczelniania systemu podatkowego. Polacy zatrudnieni w innym kraju będą musieli ujawnić swoje dochody. Niektórzy zapłacą wyższą daninę - pisze "Gazeta Prawna". Dlatego dla podatników zdecydowanie bardziej korzystna jest metoda wyłączenia, w której dochód uzyskany za granicą wyłącza się z podstawy opodatkowania w Polsce.

Projekt ustawy Ministerstwa Finansów trafił do Sejmu 18 lipca, natomiast 24 lipca skierowano go do I czytania do Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Spraw Zagranicznych. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie zmiany zapisane w projekcie ustawy oznaczają w praktyce dla podatników w Wielkiej Brytanii. Projekt ustawy jest ogólny, nie precyzuje, jaki konkretny wpływ będzie ona miała na Polaków pracujących za granicą, dlatego obecnie niemożliwe jest rozpatrzenie indywidualnych przypadków. Należy też pamiętać, że to projekt ustawy, do którego posłowie wciąż mogą wprowadzić poprawki.
czwartek, 14 września 2017 06:42
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pedofil zmienił imię na Mohammed i dołączył do meczetu, w którym uczyły sie dzieci
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna ugodzony nożem w nogę - policja aresztowała czterech nastolatków


Montaz anten satelitarnych