Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad Japonią
Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad Japonią
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W piątek rano Korea Północna wykonała kolejną próbę balistyczną. Niezidentyfikowany pocisk został wystrzelony nad japońską wyspę Hokkaido i wpadł do oceanu.

Według południowokoreańskiej armii pocisk przeleciał 3700 kilometrów, na maksymalnej wysokości 770 kilometrów. Jak podaje agencja Reutera, powołując się na słowa sekretarza prasowego japońskiego rządu Yoshihide Sugi, pocisk przeleciał nad Japonią i wpadł do Pacyfiku około 2000 km do wyspy Hokkaido.

W Japonii zastosowano system ostrzegania. Około godziny 7 rano czasu lokalnego w północnej części kraju wyemitowano ogłoszenia o możliwym niebezpieczeństwie. Wielu mieszkańców, korzystających z elektronicznego systemu powiadamiania, otrzymało wiadomości tekstowe, a ostrzeżenia emitowane były też w telewizji. Japończykom radzono, by udali się do schronów.

12 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie przyjęła rezolucję, która nakłada dodatkowe sankcje na Koreę Północną. Nowe restrykcje ograniczają między innymi dostawy ropy naftowej do tego kraju. W związku z nowymi ograniczeniami Pjongjang jeszcze zaostrzył swoje groźby m.in. wobec Stanów Zjednoczonych i Japonii.
piątek, 15 września 2017 08:02
 Czytaj poprzedni artykuł:
Amnestia dla posiadaczy broni – do końca września można ją oddać bez konsekwencji
  Czytaj następny artykuł:
Polak, który spowodował tragedię na M1 spał za kierownicą i nie miał pozwolenia na prowadzenie ciężarówki z przyczepą