Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Ile kosztuje strajk śmieciarzy w Birmingham?
Ile kosztuje strajk śmieciarzy w Birmingham?
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Spór pomiędzy władzami Birmingham, a śmieciarzami kosztuje miasto około 311 tys. funtów tygodniowo.

Council w Birmingham zdecydował o likwidacji 113 stanowisk w jednostce zajmującej się odbieraniem śmieci obwiniając o to konieczność wprowadzenia poważnej reformy finansowej. W odpowiedzi na to, śmieciarze rozpoczęli strajk, który trwa już od wielu tygodni, rezultatem czego są piętrzące się góry odpadów. W związku z tym rosną także koszty.

Ze sporządzonego na ten temat raportu wynika, że w lipcu strajk kosztował 21 tys. funtów tygodniowo. Suma ta jednak wzrosła, ponieważ władze zostały zmuszone do zatrudnienia pracowników zewnętrznych, którzy mają za zadanie uprzątnąć śmieci. Jest to dodatkowe obciążenie dla zaplanowanego na rok 2017-2018 budżetu Birmingham.

Władze tłumaczą, że suma pieniędzy przeznaczana na dział zajmujący się oczyszczaniem miasta spadła z 75 mln funtów w 2011 roku do 65 mln funtów obecnie i koszty muszą zostać zbalansowane. Planowana zmiana miała pomóc w zaoszczędzeniu 5,2 mln funtów rocznie - donosi Birmingham Mail.

Gospodarstwa domowe z Birmingham płacą za odbiór śmieci rocznie około 30 funtów. Pieniądze te pochodzą z council taxu. Jednakże pomimo zaburzeń w normalnym funkcjonowaniu serwisu odbioru odpadów, urzędnicy nie planują zwracać mieszkańcom żadnych pieniędzy.

Na stronie internetowej councilu napisane było, że council tax nie jest opłatą finansującą poszczególną usługę i istnieje prawny obowiązek, aby go uiszczać. Ważne jest też, aby zrozumieć, że każde gospodarstwo domowe płaci 92 pensy tygodniowo za odbiór śmieci. Daje to około 48 funtów rocznie. Od momentu wznowienia strajku we wrześniu, władze Birmingham uaktualniły swoją stronę. Teraz można na niej przeczytać, że z council taxu na odbieranie odpadów przeznaczanych jest co tydzień około 56 pensów.
poniedziałek, 11 września 2017 06:53
 Czytaj poprzedni artykuł:
Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla tysięcy stażystów w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Trzy osoby ugodzone nożem w kościele w Aston