Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Spór o nakrycie głowy dla dziewcząt - muzułmańscy rodzice uważają, że są zbyt krótkie
Spór o nakrycie głowy dla dziewcząt - muzułmańscy rodzice uważają, że są zbyt krótkie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W jednej ze szkół w hrabstwie Lancashire wybuchł spór dotyczący długości okrycia głowy dla uczennic. Muzułmańscy rodzice narzekali, że nie jest ona "wystarczająca długa i skromna".

Rodzice stworzyli internetową petycję w związku z nową polityką dotyczącą okryć głowy wprowadzoną przez dyrekcję znajdującej się w Burnley szkoły John Thursby Community College. Zdaniem rodziców zaproponowane przez władze placówki chusty nie są zbyt skromne i stwarzają zagrożenie - nosząca je osoba może się udusić, jeśli zostanie pociągnięta przez innego ucznia. Nowe wytyczne przypominają bardziej „czepek na basen” niż tradycyjną chustę – mówią rodzice.

Wedle wcześniej obowiązujących reguł, dziewczęta miały dowolność w wyborze chusty. Jedyną zasadą, do której musiały się stosować był kolor - okrycie głowy musiało być czarne - pisze Daily Mail.

Niektórzy uważają, że poprzez wydanie takiej decyzji szkoła chce, aby dziewczęta zrezygnowały z noszenia okryć głowy. Już 150 osób podpisało internetową petycję domagającą się zniesienia nowych zasad.

Lokalny radny Shah Hussain powiedział, że celem okrycia głowy jest ochrona skromności dziewcząt, a w tym przypadku tak nie jest. Dyrektor szkoły David Burton został zmuszony do napisania do rodziców listu i wyjaśnienia swojego stanowiska przyznając, że być może konieczne będzie wprowadzenie jakichś zmian.
środa, 28 czerwca 2017 06:38
 


Komentarze 

+2 #1 adam806 2017-06-28 11:37
Helm niech sobie nalaza

Czytaj poprzedni artykuł:
W Birmingham aresztowano mężczyznę podejrzewanego o terroryzm
  Czytaj następny artykuł:
TSB stworzy 120 nowych etatów w Birmingham