Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Szkoły pozwalają kilkuletnim dziewczynkom na noszenie hidżabów
Szkoły pozwalają kilkuletnim dziewczynkom na noszenie hidżabów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Aktywiści walczący o prawa muzułmańskich kobiet są oburzeni tym, że szkoły pozwalają nosić hidżaby nawet 5-letnim dziewczynkom.

Działacze tłumaczą, że to religijne okrycie głowy nie powinno być noszone, póki dziewczynka nie osiągnie wieku dojrzewania, w innym przypadku następuje po prostu seksualizacja dziecka. Z kolei osoby, które nie są przeciwne takiemu rozwiązaniu tłumaczą, że małe dziewczynki mogą chcieć zakładać hidżab, aby wyglądać jak swoje mamy.

W raporcie z badania przeprowadzonego przez dziennikarzy „Sunday Times” i opublikowanego w tej gazecie czytamy, że prawie jedna piąta z ośmiuset przepytanych placówek edukacyjnych znajdujących się w jedenastu regionach Anglii - w tym podstawówek prowadzonych przez Church of England - zezwala na noszenie hidżabów. W całej Anglii jest 17 tys. szkół podstawowych, oznacza to, że liczba placówek mających identyczną politykę mundurkową może wynosić tysiące.

Dziennikarze wyliczają, że zapis o hidżabie miało 46 proc. z 72 sprawdzonych szkół w Birmingham. W Tower Hamlets we wschodnim Londynie odsetek ten wyniósł 34 proc. z 68 szkół, a w Luton 36 proc. Te trzy obszary są konserwatywne religijnie.

W Leicester tylko 6 proc. z 77 przepytanych szkół miało zapis o hidżabie, a w Manchesterze identyczną politykę prowadziło 8 na 133 placówki. W Blackburn 6 proc. z 50 szkół pozwala uczennicom nosić to muzułmańskie okrycie głowy.
poniedziałek, 04 września 2017 07:22
 Czytaj poprzedni artykuł:
Bójka na pokładzie Ryanaira. Pasażerka dostała dożywotni zakaz lotów
  Czytaj następny artykuł:
Zamieszki w więzieniu w Birmingham - osadzeni przejęli jedno skrzydło