Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Od referendum unijnego wzrosła liczba deportowanych z UK imigrantów z krajów unijnych
Od referendum unijnego wzrosła liczba deportowanych z UK imigrantów z krajów unijnych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Liczba obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej deportowanych z Wielkiej Brytanii wzrosła po referendum unijnym, pomimo zapewnień władz o honorowaniu prawa do rezydencji.

Analizy oficjalnych rządowych danych pokazują, że w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku dokonano o 26 proc. więcej deportacji niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ciągu ostatniego roku z Wielkiej Brytanii deportowano 5 tys. obywateli krajów wspólnoty - to największa liczba, odkąd rozpoczęto pomiary i o 14 proc. większa niż w 2016 roku.

Dane te upubliczniono niedługo po wycieku z Home Office dokumentów ujawniających wszechstronne plany znacznego ograniczenia napływu imigrantów z UE. Zostaną one wdrożone, jak tylko UK opuści Unię Europejską.

Tymczasem, wczoraj były premier z ramienia Partii Pracy Tony Blair wezwał do wprowadzenia nowych, surowych zasad pozwalających ograniczyć liczbę imigrantów z UE przybywających na Wyspy. Miałoby to zmienić poglądy wyborców na brexit.

Polityk przyznał, że otwartość granic nie jest odpowiednia. Podpisał się także pod raportem zachęcającym do wprowadzenia zaostrzonych kontroli oraz restrykcji w zasadzie wolnego przepływu osób obowiązującej w krajach członkowskich UE.
poniedziałek, 11 września 2017 11:22
 Czytaj poprzedni artykuł:
Żółte ostrzeżenie pogodowe dla Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
12-letnie dzieci sprzedają narkotyki na ulicach Birmingham