Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nastolatki skazane ze porwanie dziecka z Primarka
Nastolatki skazane ze porwanie dziecka z Primarka
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dwie nastolatki, które porwały 2-letnią dziewczynkę z Primarka usłyszały wyrok. Spędzą trzy lata i trzy miesiące w ośrodku dla małoletnich przestępców.

13 kwietnia w Primarku przy Northumberland Street w Newcastle dwie nastolatki, w wieku 13 i 14 lat, uprowadziły dziecko. Podczas rozprawy wyszło na jaw, że młodsza z nich dużo wcześniej szukała wiadomości w internecie jak porywać dziecko, na temat seksu z dziećmi i gwałtu.

Zanim doszło do porwania nastolatki bawiły się z dzieckiem i rozmawiały z jej matką. Nie wzbudziły jej najmniejszych podejrzeń, nawet uważała ona, że są bardzo miłe i opiekuńcze. Już wcześniej próbowały uprowadzić inne dziecko, ale jej matka zdążyła zainterweniować.

Policja dość sprawnie ustaliła, iż dziewczynka opuściła sklep w towarzystwie dwóch nieznajomych nastolatek. Zmobilizowano wszystkich dostępnych funkcjonariuszy, by mieć pewność, że dziewczynka zostanie odnaleziona tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Przy poszukiwaniach pomagały też organizacje partnerskie – lokalny samorząd oraz pracownicy uniwersytetu, sklepów, przewoźników autobusowych, dworca kolejowego i metra. Po koło 1.5 godzinnych poszukiwaniach dziecko oraz porywaczki odnaleziono w parku.

Początkowo sędzia zgodził się na wyrok pięciu lat, ale później zmniejszył wyrok, gdyż obie oskarżone przyznały się do winy. Odmówił również udostępnienia do opinii publicznej imienia i nazwiska skazanych ze względu na ich wiek.
wtorek, 19 lipca 2016 05:14
 


Komentarze 

0 #1 Tyler 2017-09-11 20:52
Ale jaja

Czytaj poprzedni artykuł:
Już w ten weekend impreza Summer in Southside
  Czytaj następny artykuł:
Polak ugodzony nożem przy swoim domu w Salford walczy o życie