Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Imigranci z Albanii najczęściej przyłapywani na próbach nielegalnego wjazdu do UK

Według zebranych przez rząd danych liczba Albańczyków, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć brytyjską granicę jest dwa razy większa niż obywateli innych narodowości.

W okresie pomiędzy 2008 rokiem, a wiosną 2016 na przejściach granicznych znaleziono 981 ukrywających się, chcących wjechać do Wielkiej Brytanii Albańczyków. Są to dane zebrane przez Home Office i udostępnione dziennikowi „The Guardian” dzięki Freedom of Information Act.

W grupie tej znalazło się ponad 50 osób, w tym kobieta w ciąży, które w czerwcu 2015 roku odkryto w ciężarówce w porcie morskim Humber w Killingholme niedaleko Grimsby. Albania nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale graniczy z Grecją, a jej mafia jest znana brytyjskiej policji. To bezwzględni handlarze żywym towarem i przemytnicy narkotyków.

Drugą największą grupę stanowią Afgańczycy – przyłapano 425 ludzi tej narodowości próbujących nielegalnie wjechać na Wyspy. Trzecie miejsce przypadło Algierczykom – 424, czwarte Irańczykom – 348, piąte Hindusom – 322, szóste Palestyńczykom – 129, a siódme Wietnamczykom – 124. W statystykach tych uwzględniono imigrantów znalezionych na dworcach pociągu Eurostar, na lotniskach, w portach oraz zatokach.

Gdy w 2015 roku wybuchł kryzys z uchodźcami zaobserwowano duży wzrost w liczbie Irańczyków, Syryjczyków i Irakijczyków próbujących w nielegalny sposób dostać się do Wielkiej Brytanii. W pierwszym kwartale zeszłego roku przyłapano 122 Irańczyków, 31 Syryjczyków i 21 Irakijczyków. W ciągu tego okresu łącznie na granicach złapano 318 ukrywających się imigrantów. W całym 2015 roku było ich 556, a w 2014 – 681.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Kierowca ciężarówki jadł kanapki i rozmawiał przez telefon podczas jazdy
 Czytaj następny artykuł:
Od 1 marca wyższe kary dla kierowców, którzy korzystają z telefonu podczas jazdy