implanty antykoncepcyjne

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez asia.z » 3 mar 2010, 09:46 Re: implanty antykoncepcyjne

A ja mam umowione spotkanie na zalozenie implantu u mojego GP,ale wlasnie dostalam wyniki cytologii i mam jakies zmiany w komorkach :cry: ,nie wiem teraz czy nie jest to przeszkoda do zalozenia implantu,musze znow wybrac sie do lekarza :633:

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 3 mar 2010, 11:30 Re: implanty antykoncepcyjne

Asia.z,mam nadzieje,ze te zmiany to nic groznego.Co do implantu,to tak jak napisalas wybierz sie najpierw do lekarza.Pozdrawiam i zycze zdrowka! :-)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez asia.z » 3 mar 2010, 11:33 Re: implanty antykoncepcyjne

Dzieki serdeczne,staram sobie nic nie wkrecac.Na szczescie nie mam za duzo czasu na myslenie o tym,maluchy pochlaniaja cala moja uwage :-) O dziwo dzisiaj jakies grzeczne :?:
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 3 mar 2010, 12:09 Re: implanty antykoncepcyjne

Kurcze tak czytam o tym implancie i zastanawiam sie czy sie nie zdecydowac, teraz biore CILEST ale jakos mi nie lezy, mam problemy z cera z wlosami, jestem nerwowa i w ogole nie mam ochoty na nic. Zastanawiam sie czy zalozyc implant czy lepiej w ogole zrezygnowac z hormonow? :/ Nie wiem co robic bo kiedys bralam MICROGYNON ale mialam to samo co teraz wiec poprosilam GP o jakies inne tabletki i dal mi YASMIN po ktorym robilo mi sie slabo wiec dal mi CILEST z ktorego tez nie jestem zadowolona i teraz tylko rozklada rece i mowi ze on juz nie wie co dla mnie bedzie dobre :/ Skoro lekarz nie wie to kto ma wiedziec? :roll:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez asia.z » 3 mar 2010, 12:15 Re: implanty antykoncepcyjne

A myslalas moze o spirali?Sa takie ktore nie zawieraja hormonow
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 3 mar 2010, 12:56 Re: implanty antykoncepcyjne

Myslalam, ale z tego co przeczytalam to bardzo wazne jest prawidlowe umieszczenie spirali, gdyby nie to ze w pl troche to kosztuje zdecydowalabym sie bo w 10000% ufam swojemu ginekologowi, wiem ze jest doswiadczony i dokladny, tu natomiast gdzie ginekolodzy ponoc sa ale nikt ich nie widzial troche sie obawiam, boje sie ze moj GP poprostu nie potrafi tego zrobic, w ogole on jakis taki nieporadny jest jesli chodzi o sprawy kobiece, musi spal akurat na tych wykladach :-)
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez asia.z » 3 mar 2010, 13:09 Re: implanty antykoncepcyjne

To moze idz do family planning centre,tam odbedziesz rozmowe z doktorem,moze ci to jakos pomoze.Jesli potrzebujesz to zalatwia ci tez tlumacza :smile:
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 3 mar 2010, 15:51 Re: implanty antykoncepcyjne

albo spytaj sie pielegniarki o zalozenie. ja swojego gp lubie, ale na cytologie ide do pielegniarki :-P
na mnie hormony zle dzialaja i wiem, ze nie powinnam ich brac.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 3 mar 2010, 16:26 Re: implanty antykoncepcyjne

U nas w przychodni jest jakos dziwnie bo podczas licznych wizyt widzialam tylko lekarza i pania ktora siedziala w okienku i umawiala wizyty wiec jakos dziwnie byloby mi z nia rozmawiac na ten temat zeby sobie wszyscy mogli posluchac no a gp to jak juz pisalam. Ale cos bede musiala zdzialac w tej kwestii i to szybko bo ostatnie opakowanie tabletek mi sie konczy, zapytam gp co by mi polecil spirale czy implant i zobacze co mi powie, jak nie to za Wasza rada wybiore sie do family planning center
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 3 mar 2010, 17:14 Re: implanty antykoncepcyjne

ewela119 napisał(a): za Wasza rada wybiore sie do family planning center


Jesteś jeszcze w takim wieku, że możesz skorzystać z Brook centre (obsługują do 25 roku życia)
http://www.brook.org.uk/contraception
W B'ham mieszczą się w centrum, http://www.brook.org.uk/brook-birmingham
Mają cały zakres antykoncepcji dostępnej w UK, wszystko za darmo.
W poczekalni podobno zazwyczaj pełno zakapturzonych postaci w kolejce po prezerwatywy :-) ale lekarze, pielęgniarki i doradcy bardzo profesjonalni. Na pewno nikt nie będzie Cię przepytywał o życie seksualne w recepcji :-)
Można poprosić o tłumacza, ale wtedy nie załatwi się wszystkiego podczas jednej wizyty, bo trzeba tego tłumacza dopiero zamówić.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sharemka » 3 mar 2010, 17:18 Re: implanty antykoncepcyjne

O jak sie ladnie temat ponownie rozwina :-D akurat na czasie.
Ja wlasnie jestem po 2przegladzie poporodowym" ;) i zdecydowalam sie na implant, jutro do odbioru w aptece, a zabieg na 11 marca :-) akurat w rocznice slubu ;)

Kolezanka, która zle znosi hormony, zdecydowala sie na spirale, bo ta ma najmniejsza dawke ale niestety po 10 dniach od zalozenia byla w krytycznym stanie psychicznym :sad: wiec i z tego musiala zrezygnowac...

Mam nadzieje ze implant zostanie pozytywnie zaakceptowany przez mój organizm...
"Bo meska rzecz, byc daleko a kobieca wiernie czekac..."
Avatar użytkownika
sharemka
Rozeznany
 
 
Posty: 241
Dołączyła: 6 sty 2009, 13:27
Lokalizacja: Hall Green/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 3 mar 2010, 19:36 Re: implanty antykoncepcyjne

asia.z napisał(a):A myslalas moze o spirali?Sa takie ktore nie zawieraja hormonow
A ja bym się chciała dowiedzieć coś na temat spirali bez hormonów? podajcie jakieś nazwy linki szczególy działania itd bo też mam mętlik jak diabli :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 3 mar 2010, 20:05 Re: implanty antykoncepcyjne

malaroksi napisał(a):A ja bym się chciała dowiedzieć coś na temat spirali bez hormonów? podajcie jakieś nazwy linki szczególy działania itd bo też mam mętlik jak diabli :)

Tu się to nazywa IUD (Intrauterine device), czyli coil (spirala czyli wkładka). W odróżnieniu od hormonalnej IUS (Intrauterine system) czyli Mireny.
O tych pierwszych
http://www.brook.org.uk/contraception/t ... ud-or-coil)
http://www.nhs.uk/Conditions/Intrauterine-device-(IUD)/Pages/Introduction.aspx

Po polsku o obu rodzajach (znalezione na szybko, nie gwarantuję jakości tych tekstów)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wk%C5%82adka_domaciczna
http://www.pfm.pl/u235/navi/199181

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 3 mar 2010, 22:48 Re: implanty antykoncepcyjne

Galadriela, Dziękuję Ci za linki poczytałam i jednak nie zdecyduję się na to hm jakieś nitki druty itd to dla mnie zbyt obrzydliwe i będe myślała o tym podczas zbliżenia więc może odebrać mi ochote. Ale pomyślałam że może jakiś krążek dopochwowy będzie lepszy no i potrzebowała bym jakiś informacji jakie tutaj się stosuje jakie za jakie przeciw jakie wymagania itd. Wie ktoś coś?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez asia.z » 3 mar 2010, 22:53 Re: implanty antykoncepcyjne

malaroksi, a nie myslalas o implancie?

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET