Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez agi » 24 cze 2007, 16:44 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dzięki Emcia04 :grin:
ja też już tam byłam, na USG. szpital prezentuje się całkiem nieźle, jest czysto.
Mam nadzieje że jak tam pojadę już rodzić, to będzie wszystko ok :grin: .
Ciekawa jestem co trzeba zabrać, bo jedni mówią że trzeba mieć wszystko swoje, ale jedna dziewczyna, która rodziła w zeszłym roku w innym szpitalu, mówiła mi że wszystko jej dawali i nawet dostała pieluchy do domu i różne takie szamponiki, kremy.
Czy tak wszędzie jest :?:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emcia04 » 24 cze 2007, 16:52 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Szczerze mowiac pierwsze slysze. To fakt ze jakies tam rzeczy dostalam do domu dla dziecka-jak dobrze pamietam baby wipes, baby lotion i jakies tam jeszcze rzeczy ale to bylo bardziej na zasadzie probek-wiesz takie male opakowania tego co oni najbardziej dla maluszka polecaja. Pieluchy mialam swoje aczkolwiek pytali sie mnie na poczatku czy mam. Moze mysleli ze jestem nie spakowana i takie rzeczy sa na takie wlasnie wypadki. no nie wiem. a moze mnie po prostu cos ominelo? :wink:
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posty: 207
Wiek: 40
Dołączyła: 17 sty 2007, 10:56
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 24 cze 2007, 18:01 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Czyli jednak lepiej mieć wszystko swoje, bo nie wiadomo jak tam będzie :!:

Tak więc zaczynam sie pakować, bo to już najwyższy czas, (jestem w 37 tyg :grin: )
Nie mogę się już doczekać, chciałabym mieć to już za sobą :!:

pozdrawiam :mrgreen:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 24 cze 2007, 19:26 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Widze, ze pojawila sie nowa forumowiczka - moja imienniczka. Mam nadzieje, ze nas nie beda mylic ;) Zycze powodzenia, to juz niedlugo! U mnie 27 tydzien, ale ten czas leci!! Ja tez wybralam szpital w Solihull. Polozna odrazu odradzala the heartlands, jak cos to kazala sie wiezc do selly oak. Ale to bedzie tylko konieczne przy powiklaniach - tak mowila. Ciezarowki moze mamy albo mialysmy te same polozne. Moja nazywa sie Michelle W., zna ja ktos? :roza:
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez magma31 » 25 cze 2007, 07:07 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hej agg!!!
Ja jestem w 28 tygodniu i także chodzę do Michell. Jak na razie z jej pomocy jestem zadowolona. Także wybrałam Solihul ze względu na to iż jest w miarę blisko choć do Heartlands mam bliżej. Ale jakoś Solihul jest przyjemniejszy. Choć ostatnio dowiedziałam się że nie ma tam całodobowej opieki pediatrycznej dla noworodków.
Pozdrawiam!!!! :mrgreen:

magma31
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 25 paź 2006, 19:26
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez magdunia22 » 25 cze 2007, 11:00 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Czytam te posty i mysle ,ze lepsza jest opieka w PL..ale kazdy moze miec inne wspomnienia..z PL...
Z jednej strony moim zdaniem jest lepiej rodzic tu...wieksza kasa...a przynajmniej mozesz wiecej dziecku kupic ..w PL..jak wiecie dostaje sie 500zl...jedynie mozna sobie kupic lozeczko albo wozek :sad: :sad: ..Tu natomiast za 500funa mozna i kupic wozek..lozeczko...i jakies tam drobne rzeczy...
Gdybym byla ponownie w ciazy...to chyba teraz bym wybrala miejsce rodzenia tu...

Pozdrawiam wszystkie ciezarne mamy..i dzidziusie ... :roza: :roza:
Grzeczne dziewczynki ida do nieba,niegrzeczne maja niebo na ziemi:):):)
a tak przy okazji,ile potrzeba slow by nas uslyszano w chwili ktorej milczymy

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Wiek: 40
Dołączyła: 3 paź 2006, 11:45
Lokalizacja: ladywood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 25 cze 2007, 11:41 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Cześć Dziewczyny :grin:

No, właśnie żałuje że tak późno odkryłam to forum. Gdybym wcześniej tu zajrzała, to pewnie wymieniałybyśmy się swoimi doświadczeniami czy obawami.

Ja przez całą ciąże nie miałam z kim o tym pogadać i w sumie sama przez to przechodziłam i musiałam sama sie wszystkiego dowiadywać :neutral:
Ale jest ok :grin:

Teraz to już czekam tylko na FINAŁ :!: :!: :!: :mrgreen:

A czy wiecie coś o "becikowym" tutaj :?:

czy też sie coś dostaje :?:
ja czytałam, że jeśli nie dostaje sie żadnego dofinansowania typy "tax credit" to becikowego też nie ma. jak to jest :?:

pozdrawiam :roza: :roza: :roza: :!:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 25 cze 2007, 13:09 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

dokladnie tak, to juz bylo na forum.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Agatula » 25 cze 2007, 14:06 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja jestem w 36 tygodniu i bede rodzic w szpitalu w Sandwel Hospital :( mam tam najblizej slszalam nie zaciekawe opinie no ale bede musiala sobie poradzic . A propo Becikowego. - Zebys miala becikowe mosisz miec juz jakis benefit np Benefit Child lub Child TAx no i Inshurance . Idz juz sobie njalepiej bo formularz na Child benefit i jak tylko urodzisz wysli to ak najszybciej bo becikowe mozesz sie starac do 3 miesiecy potem ci przepada . Tak samo mozesz juz isc po ten Formularz na Becikowe no JOb Center PLUS i prosisz o Maternity Grant i tam ci to dadza. A co do TAx Child to z tego co wiem to juz pomalu mozesz sobie to zalatwiac. Nie wiem wlasnie gdzie sie zalatwia formularz na Child TAx bo ja bede placic za zatwienie tego .
Avatar użytkownika
Agatula
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączyła: 13 lut 2007, 16:23
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 25 cze 2007, 17:27 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

no niestety to nie takie proste, child benefit nie ma z tym nic wspolnego. bezikowe zalezne jest od dochodow.Przysługuje osobom o niskich dochodach, które pobierają jeden z zasiłków:

Income Suport (zasiłek dla bezrobotnych)

Child Tax Credit

Working Tax Credit
Job Seekers Allowance ( zasiłek dla osób poszukujących pracy)

Pension Credit

Wystarczy aby jedno z rodziców pobierał jeden z tych zasiłków.
Wysokość Sure Start Maternity Grant wynosi 500 funtów.
i nie do job center tylko social seciurity, bo to wydawane sa pieniadze z opieki spolecznej. a dokladnie jesli ktos spelnia warunki , to juz 11 tyg przed urodzeniem mozna zlozyc formularz. mozna go tez sobie wydrukowac z internetu. tylko aders na ktory ma byc wyslany trzeba sie dowiedziec. formularz do child tax benefit, trzeba wziasc z inland revenu. pozatym tam si ewpisuje dane dziecka , wiec przed urodzeniem , to nie da rady, bo jasnowidzem chyba nie jestes. jedyne o co mozna sie teraz starac to working tax credit. a do wszystkich formularzy potrzebny jest akt urodzenia. to tak po krotce.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Agatula » 25 cze 2007, 19:25 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja formularz dostalam na Sure Start Maternity Grant w Job Center Plus . A poazatym moja kolezanka strala sie podrazu po urodzeniu o Child Benefit zeby zlozyc MAternity GRAnT . i dostala te pienidze wiec z tego co wiem do BEnefit child tez moze byc .
Avatar użytkownika
Agatula
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączyła: 13 lut 2007, 16:23
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 26 cze 2007, 08:15 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

wlasnie child benefit jest po urodzeniu, a jesli dostala becikowe , majac tylko child benefit, to musiala zle wypelnic wniosek. przepisy sa jasne, jest to zasilek dla osob z niskimi dochodami, a nie dla kazdej osoby co ma child benefit. niech poszuka sobie informacji na necie o tym i poczyta. dobrze byloby gdzyby ludzie czytali ulotki informacyjne, dostarczane razem z drukami. Sure Start Maternity Grant is a one-off payment to help with the cost of having a new baby.

Is it for me?
If you need help with the cost of buying essential items for a new baby, this grant could help you.

You must be receiving:

Income Support
income-based Jobseeker's Allowance
Child Tax Credit at a rate higher than the family element
extra Working Tax Credit relating to a disability, or
Pension Credit.
You must claim from 11 weeks before the week your baby is due, until 3 months after the baby is born.

If you are adopting, your baby must be aged under 12 months at the date of your claim. You should claim within 3 months of adopting.

If a surrogate mother has a baby for you, you and your partner must have a parental order. This is a court order showing that the law considers you to be the child's parents. You should claim within 3 months of the order being made.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emcia04 » 26 cze 2007, 08:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dziewczyny ktore bede rodzic w szpitalu w Solihull - w jakich dzielnicach mieszkacie??
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posty: 207
Wiek: 40
Dołączyła: 17 sty 2007, 10:56
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 26 cze 2007, 18:30 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam :!: :grin:

Wszystko się zgadza.
Jeśli nie otrzymuje sie dofinansowania (working tax credit, income support, pension credit, czy child tax credit) to nie ma szans na becikowe :sad: . niestety.

A o child tax credit można sie starać dopiero jak urodzi sie dziecko, więc wpierw trzeba to załatwić, a potem dopiero wysłać formularz o "sure start maternity grant". Tylko czy sie zdąży bo jest tylko 3 miesiące czasu na to, a na child tax credit też sie pewnie troche czeka. :???:

Do Emcia04.
ja będę rodzić w Solihull i mieszkam na Acocksie, właściwie na końcu, bo to już prawie Olton.

pozdrawiam :roza: :roza: :roza:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emcia04 » 26 cze 2007, 20:19 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Agi - dzieki za odpowiedz :grin: tak sie pytam z ciekawosci bo jestem ciekawa jak duzy zasieg oni biora pod uwage. Jak dobrze pamietam to ja miala tylko te dwa szpitale do wyboru jesli chodzi o porod - Heartlands i Solihull, ale wlasciwie mieszkam posrodku drogi do nich. No do Heartlands mam o 0.2mili blizej :wink:
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posty: 207
Wiek: 40
Dołączyła: 17 sty 2007, 10:56
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET