cos dodatkowego

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 2 lut 2009, 14:17 Re: cos dodatkowego

marcin.p tez mnie wkurza, że nie można powiedzieć, a na Ciebie czarni czy ci..a mogą wszystko. Beznadzieja! Wkurzja mnie Ci ludzie, choc nie powiem sa niekiedy wyjatki (ale i tak moich poglądow to nie zmienni). Marcin.p dobrze powiedziane!!!
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 3 lut 2009, 13:45 Re: cos dodatkowego

joki

Zeby cos sie moglo zakozenic musza zaistniec przynajmniej 3 warunki :
1. Nasiono
2. Zyzne podloze
3. Regularne nawozenie i podlewanie


Nie zakozenil sie bez powodu. Cieszy mnie to, ze tobie zycie oszczedzilo przykrych doswiadczen
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bernii » 3 lut 2009, 15:43 Re: cos dodatkowego

marcin.p ... trafne porownanie .. i masz sporo racji ... co da autochtonow tez.
yoki -wiekszosc postaw ze nazwijmy to z pewna doza "rasizmu" nie wziela sie z niczego. Generalizowanie i ogolnianie w tym wypadku to wynik chyba raczej regularnej powtarzalnosci pewnych wydarzen, osob o pewnych cechach, zachowan, okolicznosci, itp.
Ciekawe czy na wspollokatora wybrala bys kolesia po kryminale (ale po pelnej resocjalizacji ;) ) czy dziewczyne np. swiezo po studiach. - pewnie wiekszosc z nas nie zadala by sobie nawet pytania "Moze koles jest OK ?" bo nie ma co kusic losu - ... a koles ma prawo poczuc sie dyskryminowany. :D
Polityczna poprawnosc siega absurdow i coraz czesciej kaza nam mowic na g*wno - czekolada. Dla mnie jak cos wyglada jak g*wno, smierdzi jak g*wno to jest to dla mnie g*wno!! I nie mam ochoty tego kosztowac:) tylko dlatego ze ktos mi mowi ze to moze jednak nie jest g*wno ;)
To co cię kusi czego ci potrzeba
Zludne bezpieczenstwo, pigulka szczescia
Ja z dnia na dzien nabieram pewności
Nie ma szczescia bez odrobiny szalenstwa!!!
Avatar użytkownika
Bernii
Rozeznany
 
 
Posty: 250
Wiek: 40
Dołączył: 16 maja 2007, 09:09
Lokalizacja: Rzeszow/Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez yoki » 3 lut 2009, 22:07 Re: cos dodatkowego

marcin.p napisał(a):Cieszy mnie to, ze tobie zycie oszczedzilo przykrych doswiadczen

Nie bedziemy sie chyba przescigac w tym kto mial jakie doswiadczenia...

Dla mnie temat jest zakonczony.Przez kilka lat walkowalam temat rasizmu na roznorakich forach,najzwyczajniej w swiecie "nawracanie" mnie juz nie interesuje.Wiem,ze to jest syzyfowa praca i szkoda mojej energii...

skutecznie jednak zniecheciliscie mnie do forum...
nie mam zamiaru przy popoludniowej kawie czytac "ci***ak"to "czarnuch" tamto...
tyle

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączyła: 28 cze 2008, 09:39
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bialykom » 3 lut 2009, 23:07 Re: cos dodatkowego

Od prosby o porade dotyczaca zasilkow, przez zastanawianie sie kto jest ofiara peknietej gumki, zachaczajac o zapasy w kislu, doszlismy do tematu rasizmu. To sie nazywa "Na kazdy temat". Apropo pamietacie jeszcze ten talkshow? ;]

bialykom
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączył: 1 lip 2007, 21:57
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 4 lut 2009, 08:55 Re: cos dodatkowego

gdyby praktykowano nadal ten szlachetny obyczaj golenia glow niewiast ktorym przydazyl sie romans z wrogiem ciekawe ile naszych rodaczek chodziloby we fryzurze sinead o'connor hehehehehehhe

pozdr (w bardzo rasistowskim duchu)

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 4 lut 2009, 08:57 Re: cos dodatkowego

yoki

wyluzuj , po prostu temat rasizmu jest bardzo szeroki. Fakt splycilismy go tutan do maximum ale to nie znaczy ze masz sie do czegos zniechecac. Przepraszam jezeli obrazilem cie mocnymi sformulowaniami.

Faktycznie mielismy niezle przejscie z tematu na temat.

Wracajac do ABCD ... jakos zniknela a pola widzenia.
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 4 lut 2009, 10:01 Re: cos dodatkowego

Po prostu wyszlo zaskoczenie buractwem i zwyklym prostactwem, przy ktorym wypowiedzi abcd znikaja :-P .
Jak to bylo, przy "swoich", znajomych (nawet netowych) calkiem fajny czlowiek, ale na zewnatrz, do pozostalych - zwykly cham. I tak cudnie powstaje stereotyp Polaka...
Az szkoda...
I szkoda, ze znow pojawiaja sie uogolnienia, ze jesli ktos sie na kogos nacial, to poza pretensjami do konkretnej osoby obwinia od razu caly narod.
Hmm, to powoli rozumiem tez te nastroje "antypolskie", skoro kilku takich polaczkow zaistnialo w swiadomosci niektorych wyspiarzy (niezaleznie od koloru skory).
I swietnie to podchodzi pod temat topiku, granica pomiedzy wsparciem panstwa osoby niezaradnej a wyludzeniem socjalu jest dosc mglista.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 4 lut 2009, 14:43 Re: cos dodatkowego

Karjo

Uzywajac stereotypowych okreslen sama popadasz w stereotypy. Polaczek ma bardzo pejoratywne znczenie i nie wiem czy twój post nie pasuje bardziej do komentaryrzy na onecie.


Pojecie rasizmu nie odnosi sie do koloru skóry ( olowka , bialy , czarny ), chodzi tu raczej o kulture danego narodu, ( lub jej brak ) , styl zycia, relacje z innymi ludzimi Itp . Kolor skóry jest tylko uproszczonym sposobem przypisania indywiduum do pewnej grupy spolecznej. Nie mam ochoty zmuszac sie na polityczna poprawnosc bo tak trzeba.

Kto jest bez winy niech pierwszy zuci kamien. Czego ja mam kogos kochac, jezeli ta druga osoba nie kocha mnie ???? Nie jestem poprawny politycznie i jestem z tego dumny. Dlaczego utarl sie stereotyp polaczka??? Mówisz Karjo ze to dzieki takim jak ja, moze masz racje , ale ja przynajmniej potrafie sie do tego przyznac ze wiele rzeczy, które widze na codzien mi sie nei podoba. I moze powiesz ze to latwo tak anonimowo an forum. Wadpie czy na tym forum jestem anonimowy...

Mozesz mnie nazywac polaczkiem, prostakiem i rasista. Prosze bardzo ale to ty jestes ta kóra podoza slepo za stadem i nie zdaje sobie sprawy ze to stado w niedalekiej przyszlosci wpadnei w gleboka przepasc zakalmania.


Pozdrawiam
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 5 lut 2009, 10:43 Re: cos dodatkowego

OT sie robi straszliwy.
Dlaczego tak zabolalo nazwanie "polaczkiem", skoro z taka swoboda operujemy okreleniami "ci***ak, ci..a" itp.?
Marcin rzucasz banalami, jakbys zakodowal sobie pewne pojecia i nie potrafil spojrzec dalej.
Rasizm dokladnie odnosi sie do koloru skory (proponuje encyklopedie PWN i slownik ortograficzny). Co do "braku" kultury danego narodu, trudna oceniac, nie znajac jej jednoczesnie. Przypominam, ze akurat kultura europejska jest dosc pozno datowana ;).
Sam wspominasz, ze nie musisz kochac osoby, ktora za Toba nie przepada - owszem, zgadzam sie, ale co ma z tym wspolnego cala nacja :roll: ?
A co do stada, zobaczymy, gdzie kto wpadnie. Jesli mi sie trafi, to bede chociaz w doborowym towarzystwie przyjaciol z roznych kultur i roznych krajow i mysle, ze bedziemy co najmniej rownie dobrze sie bawic. Jesli Tobie, nie zazdroszcze samych nacjonalistow wokol, bo raptem sie okaze, ze nie pasujesz do nich kolorem wlosow, oczu, ksztaltem nosa, czy "szczeroscia" wypowiedzi...
Jak dla mnie EOT, bo jak wspomniala Yoki, dyskusja z niektorymi przestaje byc dyskusja.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 5 lut 2009, 11:24 Re: cos dodatkowego

Karjo

Roziazmy to w basenie z kisielem , na gole klaty . Dam ci fory mozesz mi polamac reke na dzien dobry. Tak z nietolerancji bialego czlowieka
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez FrankaZ » 5 lut 2009, 13:10 Re: cos dodatkowego

abcd napisał(a):Proponuje ruszyc sie i znalesc prace :-P ,a nie tylko na jezdzic na garbach ciezko pracujacych ludzi,bo nie wykorzystujesz ELE :neutral: tylko nas ludzi pracujacych i placacych podatki,za ktore m.i.n. ludzie tacy jak ty mogla siedziec w domu.Oslabiaja mnie takie posty a pojawiaja sie co tydzien.


popieram:)

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 13:21 ]
abcd napisał(a):Kochane mamusie :twisted:
tak bardzo Was boli praca?bo to zaproponowalam.Nikogo nie obrazalam, to Wy kochane,pelne milosci mamusie urazone zaczelyscie pisac o mnie niemile rzeczy,ale nie rusza mnie to tylko bawi. Wlasnie takim zachowaniem pokazujecie jakie jestescie DOJRZELE :mrgreen: Zachowujecie sie jak male dzieci,ktorym sie wytyka blad.

:mrgreen: "Dar" peknietej gumki :-D hehehehehehehehe jestescie prawie wszystkie smiechu warte


moze nie dziele calego twojego zdania na ten temat ale rozumiem frustracje.
ciekawe, ze jeszcze przed 2004 w Polsce bito na alarm, ze nam populacja spada. a po 2004 nazjezdzalo sie inkubatorow do UK i doja jak moga z systemu.

nie mam nic przeciwko zadnej mamuni na tym forum. i wiem ze wile z was pracowalo w tym kraju i slono placilo podatki. ale znam tez taki ktore maja 7 dzieciarow, z czego 5 urodzona jeszcze w Polsce, tatus pracuje jako kitchen proter a misiecznie doja ponad £2800 z samych child benefits. ah... i bardzo czesto ludzika te nawet po angielsku nie mowia. znam takie przypadki znam.

nienawidze rowniez, panow Pakistanow i innych muslimkow, sprowadzajacych sobie zony z zapadlych wiosek w jakims talibanie, ktore tez nie skalaly sie praca zarobkowa a przyjezdzaja tutaj hodowac przyszlych terrorystow co nas wysadzac beda w metrach i autobusach. a to wszystko za pieniadze podatnkia - patrz polaczka-emigranta. tego co to angolom prace zabiera.

no to sie wyzylam:)

pozdrawiam

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 13:28 ]
yoki napisał(a):no i tyle w tym temacie.
zmieniac nikomu pogladow nie bede.Strzepic sobie jezyka- rowniez nie.
Jak u kogos rasizm jest tak silnie zakorzeniony jak u Ciebie- to na prawde nie ma o czym rozmawiac.


Daruj sobie kolesia.
Juz kiedys mi tu ladnie wytlumaczyli, ze na tym forum rasizm jest OK tak dlugo jak nie dotyczy Polakow.

Ach i wyklady na temat tego 'kolory skory' phhhh przesmieszne.... daruj sobie chlopaczka. smeszny jest i nie ma sie co denerwowac.

pozdrawiam mocno:)
-----------------
jestem obca i nic co obce nie jest mi obce

FrankaZ
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 6 sie 2007, 19:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 5 lut 2009, 13:31 Re: cos dodatkowego

FrankaZ napisał(a):doja ponad £2800 z samych child benefits
nie da sie tyle wydoic z child benefits, na pierwsze dziecko jest 20f tyg na kolejne cos koło 15 wiec to wychodzi cos koło 440 na miesiąc. :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez FrankaZ » 5 lut 2009, 13:58 Re: cos dodatkowego

malaroksi napisał(a):
FrankaZ napisał(a):doja ponad £2800 z samych child benefits
nie da sie tyle wydoic z child benefits, na pierwsze dziecko jest 20f tyg na kolejne cos koło 15 wiec to wychodzi cos koło 440 na miesiąc. :)


No wlanie. To sobie teraz to £440 (myslalam ze £400) pomnoz przez 7.
-----------------
jestem obca i nic co obce nie jest mi obce

FrankaZ
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 6 sie 2007, 19:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 5 lut 2009, 15:53 Re: cos dodatkowego

Franka, spokojnie, te 440L to miesiecznie przy 7 dzieci ;).
Marcin, szkoda mi brudzic sobie rece na niektorych, co dopiero cala klate :-P

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RODZINA I DZIECKO