Wymiana zarowki - to nie zart :)

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez agg » 27 sty 2013, 12:50 Wymiana zarowki - to nie zart :)

ktos moze teraz zryc sie ze smiechu.... :lol:
ja wymienic zarowke halogenowa w lampie sufitowej? :D
probowalam ta zarowke taka przyssawka wyciagnac, no ale nie idzie...
jest jeszcze jakis inny sposob? :P
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez hereedi » 27 sty 2013, 13:24 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

Witaj Agg
Jak mozesz to wrzuc jakies zdjecia bo jest wiele roznych typow lamp.
w takich jakie ja mam w lazience jest sprezyna zabespieczajaca (drut) wewnatrz obwodki lampy i zabezpiecza zarowke halogenowa przed wypadnieciem. Trzeba ja lekko scisnac do wewnatrz i wyciagnac do dolu a zarowka prawie ze sama wypadnie, bedziejednak wisiec na przewodach zasilajacych.
Teraz trzymajac za nasade prewodow lekko (okolo 45 stopni) przekrecic zarowke w (chyba) prawo iwyjac zarowke.
Powodzenia.

hereedi
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 9 kwi 2012, 12:17
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 sty 2013, 14:18 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

Żarówki halogenowe mają z reguły jedno z 2 mocowań:
- na wcisk
- przekręcane - i te mogą być albo w prawo albo w lewo, zależnie od obsadki)

Czy wiesz jakie mocowanie masz?
Poza tym jest/może być jeszcze taki zabezpieczający pierścień sprężynujący, który trzeba wyjąć zanim się zacznie mocować z żarówką :)

Najlepiej pstryknij fotkę i pokaż co tam u Cibeie w suficie siedzi.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 27 sty 2013, 14:37 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

Jeżeli to taka podłużna żarówka to, podobnie jak oświetlenie w samochodzie, należy chwycić żarówkę i popchnąć w kierunku jednego z zacisków i wtedy wyciągnąć.
Często są również, jak Adam napisał, na wcisk. Czyli pociągasz aż wyjdzie.
Jeżeli to żarówka w spocie (najczęściej w kuchni) to należy najpierw żarówkę wyciągnąć z obudowy. Najczęściej na około żarówki jest metalowa spinka / sprężyna, którą należy ścisnąć za odstające końcówki i pociągnąć na zewnątrz. W niektórych lampach również odkręca się całą obwódkę lampy. Po wyjęciu żarówki z obudowy wystarczy ją wyjąć z wtyczki (żarówka na 12V). Jeżeli to jest żarówka na 230V to po odbezpieczeniu trzeba przekręcić i żarówka wyskoczy sama.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 sty 2013, 01:41 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

VA napisał(a):(...)należy chwycić żarówkę i popchnąć (...)

Jedynie trzeba zaznaczyc, że pod żadnym pozorem nie powinno się tego robić gołą ręką. Nawet jak żarówka jest zimna. Po dotknięciu palcami szkla zostawia się tłuszcz wraz z odciskiem palca, który po podgrzaniu _może_ spowodowac pęknięcie żarówki.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 28 sty 2013, 20:16 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

kurde chlopaki, ja wlasnie nie moge tej zarowki wyciagnac :?
jak ja mam tam palce wsadzic by ja chwycic? nie mam miejsca, a paluszki mam zgrabne :D
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 28 sty 2013, 20:27 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

spróbuj wcisnąć żarówkę i tak wciśniętą jednocześnie przekręcić. jeśli to żarówka która ma z przodu proste szkiełko to być może że przytrzymuje ją taki okrągły drucik z którego ty widzisz tylko dwie małe wystające końcówki. Złap te końcówki i ściśnij razem i gdy wyjmiesz ten pręt wyjęcie żarówki to pikuś. Co do natłuszczenia żarówki jeśli to ta z szybką to się nie martw bo szybka to osłona halogenu który jest wewnątrz. Najlepiej opisz wygląd tej żarówki to będzie łatwiej doradzić. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 28 sty 2013, 20:32 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

agg, moze to pomoze ?
www.youtube.com Obsługiwane serwisy : www.youtube.com
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 28 sty 2013, 21:37 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

wklejam zdjecie lampy
http://www.homebase.co.uk/webapp/wcs/st ... ber=464406

to sa takie zarowki z takimi bolcami, mniemam ze wciskane :wink:
tylko jak je "wycisnac" z tamtad? :evil:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 sty 2013, 22:15 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

agg to jest proste jak masz właśnie tą przyssawkę . Musisz dossać sie do żarówki, próbować lekko ją wepachnąć jakby spowrotem do środka i obrócić dosłownie o centymetr jak nie w lewo to w prawo i ciągnąć w dół . Ja mam już taką wprawę, że nawet przyssawki nie używam :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 28 sty 2013, 22:17 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

przycisnij i przekrec, to zarowka GU10 zobacz jak to sie robi tu, zacznij ogladac od 0.45 sekundy

www.youtube.com Obsługiwane serwisy : www.youtube.com
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 16 kwi 2013, 20:23 Re: Wymiana zarowki - to nie zart :)

Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD