Okap kuchenny

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 12 lut 2014, 09:58 Okap kuchenny

Witam Was Ludziowie , znowu zaświtało mi coś w głowie, by sobie polepszyć byt przy garach i musiałabym przewiesić jedną szafkę kuchenną i przesunąć piec, ale wtedy para z pieca leciałaby na tą szafkę , wiem ,że istnieje magiczne urządzenie zwane OKAP ale nie mam wyjścia nigdzie w ścianie by tam dać rurę a do okna to będzie głupio wyglądać , obiło mi się o uszy , że są okapy które nie wymagają podpięcia pod komin wentylacyjny , ale jakoś mam mieszane uczucia, czy to zda egzamin , wiadomo mogę podczas gotowania uchylać okno ,drzwi ale chcę uchronić szafkę jaki okap polecacie i najlepiej taki by tylko się wtyczkę do gniazdka podpinało a nie kable pod instalacje itd :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 12 lut 2014, 10:18

Nie masz dziury w ścianie wiec trzeba ja zrobić :-)
Okapy bez przyłącza do komina to sa okapy z wkladem węglowym i zdecydowanie odradzam bo sa do dupy.
Wegiel aktywny wiaze zwiazki organiczne w parze dzieki czemu redukujesz zapach z gotowania ale niestety para wraca z powrotem do kuchni.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 42
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 lut 2014, 10:00 Re: Okap kuchenny

Thomas, Kurde no weź przestań ::stop:: zła odpowiedź ,nie lubię Cię i zaraz dostaniesz 4minusy :zakaz: Daj mi cień nadzieji ,że nie muszę rąbać dziury w ścianie, ,przecież mój "chętny" do wszelkich prac domowych mężczyzna, jeszcze się nie umie pogodzić z wymianą kaloryfera na przedpokoju i w łazience ,z malowaniem ,tapetowaniem i składaniem mebli łazienkowych ,więc jak ja mu mam powiedzieć o przewieszeniu szafki ,o przesunięciu pieca o docięciu blatu , o kupnie okapu a już o rąbaniu dziury w ścianie, to nie przejdzie mi przez gardło ,myślę ,że będę potrzebowała ochrony ....
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 lut 2014, 10:10

Z tego wszystkiego ta dziura to najprostrza robota :-)
Jaki piec przesunąć? Gazowy?


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 42
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 lut 2014, 11:20 Re: Okap kuchenny

Na szczęście elektryczny,mam nadzieję,że kabel jest na tyle długi :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 13 lut 2014, 19:27 Re: Okap kuchenny

malaroksi napisał(a):Thomas, Kurde no weź przestań ::stop:: zła odpowiedź ,nie lubię Cię i zaraz dostaniesz 4minusy :zakaz: Daj mi cień nadzieji ,że nie muszę rąbać dziury w ścianie, ,przecież mój "chętny" do wszelkich prac domowych mężczyzna, jeszcze się nie umie pogodzić z wymianą kaloryfera na przedpokoju i w łazience ,z malowaniem ,tapetowaniem i składaniem mebli łazienkowych ,więc jak ja mu mam powiedzieć o przewieszeniu szafki ,o przesunięciu pieca o docięciu blatu , o kupnie okapu a już o rąbaniu dziury w ścianie, to nie przejdzie mi przez gardło ,myślę ,że będę potrzebowała ochrony ....


:D :D :D to mi poprawiłaś humor...
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez giowanni77 » 13 lut 2014, 19:48 Re:

Thomas napisał(a):Z tego wszystkiego ta dziura to najprostrza robota :-)
Jaki piec przesunąć? Gazowy?

....
o przesunięciu pieca gazowego w kuchni myślimy my z żoną, prawdopodobnie wiosną bedziemy to przerabiali w kuchni . Z Twojego pytanai wnioskuję że znasz kogoś kto sie tym zajmuje??? jeśli tak to daj troche wiecej info
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Goosia » 13 lut 2014, 20:04 Re: Okap kuchenny

malaroksi napisał(a):Thomas, Kurde no weź przestań ::stop:: zła odpowiedź ,nie lubię Cię i zaraz dostaniesz 4minusy :zakaz: Daj mi cień nadzieji ,że nie muszę rąbać dziury w ścianie, ,przecież mój "chętny" do wszelkich prac domowych mężczyzna, jeszcze się nie umie pogodzić z wymianą kaloryfera na przedpokoju i w łazience ,z malowaniem ,tapetowaniem i składaniem mebli łazienkowych ,więc jak ja mu mam powiedzieć o przewieszeniu szafki ,o przesunięciu pieca o docięciu blatu , o kupnie okapu a już o rąbaniu dziury w ścianie, to nie przejdzie mi przez gardło ,myślę ,że będę potrzebowała ochrony ....

ja sie dobre 10 minut z tego tekstu smialam .
malaroksi ty to wiesz jak komus poprawic nastroj :D :lol:
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 13 lut 2014, 20:51 Re: Okap kuchenny

Mogę podskoczyć do Ciebie mam specjalny świder do wiercenia otworów w ścianie o średnicy 130mm pod przewody wentylacyjne i w kuchniach i w łazienkach:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Drill ... d_core.jpg
On w zasadzie wycina rdzeń ze ściany.Będziesz mi tylko potrzebna żeby stać z odkurzaczem i odsysać pył który się będzie sypać w trakcie wiercenia.Trzeba się po prostu przewiercić przez ścianę.Do otworu w ścianie potrzebny Ci będzie taki zestaw kanałów do odprowadzenia z okapu, dalej po meblach aż do dziury i dalej na zewnątrz :
http://www.ebay.co.uk/itm/Cooker-Hood-D ... 1367731641
Już parę takich otworków zrobiłem.Do okapów, wentylacji łazienek oraz do wyprowadzenia z suszarki do ubrań.
Niestety tak jak pisał przedmówca okapy z obiegiem wewnętrznym mają małą sprawność filtracji a sam filtr bardzo często trzeba wymieniać co jest uciążliwe.Nawet jak są nowe to nie filtrują dobrze.Okap z recyrkulacją wewnętrzną jest półśrodkiem który każdy kto ma to Ci odradzi 9no chyba, że im nie przeszkadza ).
U mnie wygląda to jak na załączonych fotkach.
Załączniki
2014-02-13 20.49.33.jpg
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 lut 2014, 09:49 Re: Okap kuchenny

krisbrumm, Dzięki za chęć pomocy :) zgłoszę się jak tylko zacznę działać z tą kuchnią , na razie ugrzęzłam na miniaturowym przedpokoju i wysokich schodach ,co mnie to potu kosztuje i nerwów to jakiś koszmar, a do tego mój pomysł z tym, by przenieść kaloryfer z przedpokoju do łazienki wypalił i jest super, ale nowy żeberkowy wysoki , wąski ,który kupiłam na przedpokój by mieć miejsce na jakąś szafkę na buty, okazał się bublem i cieknie , teraz czekamy na odzew ze sklepu , potem demontować i na nowo zakładać, mój już po mnie psioczy tak ,że z kuchnią muszę odczekać do maja :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 lut 2014, 10:04

Gdzie byłaś jak kupowaliscie ten dom skoro tyle rzeczy cie w nim wkurza? :-)
Pokaż mężowi ze kobieta tez potrafi i zrób sama, jego mina bedzie bezcenna:-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 42
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 lut 2014, 10:25 Re: Okap kuchenny

Thomas, My nie kupowaliśmy tego domu , to jest dom z SandwellHomes . Otóż to ja robię plany, kupuję towar,zajmuje się dziećmi, maluję barierkę , skerty, futryny w drzwiach, pozdzierałam tapety , położyłam styropian, położyłam tapety , pomalowałam sufit, ściany,ściągnęłam półki , rolete, kupiłam grzejnik,zamowiłam hydraulika. Mój "tylko" użył instant fillera do uzupełnienia jakiś braków i ubabrał mi balustradę , drabiną pobrudził ścianę, porysował skerty,ale to On najwięcej narzeka na remont i to co się dzieje , bo teraz się zastanawia jak Ja zdemontuję grzejnik :) No i wie ,że czeka go pomoc w robieniu podłogi :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 lut 2014, 10:40 Re: Re: Okap kuchenny

malaroksi napisał(a):Thomas, My nie kupowaliśmy tego domu , to jest dom z SandwellHomes . Otóż to ja robię plany, kupuję towar,zajmuje się dziećmi, maluję barierkę , skerty, futryny w drzwiach, pozdzierałam tapety , położyłam styropian, położyłam tapety , pomalowałam sufit, ściany,ściągnęłam półki , rolete, kupiłam grzejnik,zamowiłam hydraulika. Mój "tylko" użył instant fillera do uzupełnienia jakiś braków i ubabrał mi balustradę , drabiną pobrudził ścianę, porysował skerty,ale to On najwięcej narzeka na remont i to co się dzieje , bo teraz się zastanawia jak Ja zdemontuję grzejnik :) No i wie ,że czeka go pomoc w robieniu podłogi :)


Zuch dziewczyna, idelana żona nic dodać nic ująć ;-)
Położyłas styropian?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 42
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 lut 2014, 10:51 Re: Okap kuchenny

tzn nie odkładnie styropian ,tylko taką tapetę z 4mm styropianem , na ścianę by trochę ocieplić i wyrównać i to jedyna równa ściana , teraz muszę walczyć z pozostałymi po wytapetowanie i malowanie dało marny skutek , musiało mocno wiać jak budowali ten dom :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Saksa » 6 mar 2014, 16:39 Re: Okap kuchenny

malaroksi ja mam w kuchni taki okap z wkladem weglowym nie mam dziury w scianie wiec tak bylo szybciej ale nietety nie jest to dobre rozwiazanie :( jak gotuje troche dluzej to I tak okna zalane juz nawet nie para a woda I jedyne wyjscie jakie mam to otwierac okna. takze jak masz szanse to lepiej wydlub dziure w scianie

Saksa
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 13 lis 2013, 13:57
Reputacja: 16
Neutralny


Powrót do DOM I OGRÓD