Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Norwegia zabierze imigrantom zasiłki, jeśli nie nauczą się norweskiego
Norwegia zabierze imigrantom zasiłki, jeśli nie nauczą się norweskiego
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Siv Jensen, norweska minister finansów i szefowa współrządzącej Partii Postępu chce wymóc na imigrantach naukę języka. Jeżeli obcokrajowcy nie opanowali norweskiego w ciągu pięciu lat, zostaliby pozbawieni zasiłków.

- Jeżeli integracja cudzoziemców ma się udać, to wielkie znaczenie będzie miało podjęcie przez nich pracy. Jedna z najważniejszych rzeczy, jaką możemy uczynić, aby tak się stało, to postawić im wymagania, zwłaszcza jeśli chodzi o naukę norweskiego. Ma to kluczowe znaczenie dla dobrej integracji - powiedziała Jensen w rozmowie z dziennikiem "Aftenposten".

Ci, co zechcą zamieszkać w tym kraju, mieliby po pięciu latach zdać test językowy. Jeśli wynik byłby negatywny, osoba taka nie mogłaby występować do państwa z wnioskiem o objęcie świadczeniami – czy to w postaci zasiłku czy renty.

- Jesteśmy zdania, iż nie ma sensu wydawać pieniędzy na naukę norweskiego dla tych azylantów, którzy nie będą u nas mieszkać. Chcemy natomiast zwiększyć pomoc w nauce języka dla tych osób, które pozostaną w Norwegii. Dzieje się to już na poziomie centrów integracyjnych dla cudzoziemców - dodała
wtorek, 08 sierpnia 2017 13:04
 Czytaj poprzedni artykuł:
Popchnął kobietę wprost pod nadjeżdżający autobus
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjskie sądy odbierają Polakom dzieci