Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Dachy nad autostradami w West Midlands
Dachy nad autostradami w West Midlands
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Nad autostradami biegnącymi w regionie West Midlands mogą wkrótce zostać wybudowane tunele lub specjalne baldachimy mające ochraniać ludzi przed niebezpiecznym poziomem zanieczyszczenia powietrza - poinformowała Highways England.

Agencja odpowiedzialna za sieć brytyjskich autostrad od zeszłego roku monitoruje wysokość poziomu zanieczyszczeń na M5, M6 i M42 w West Midlands oraz w kilku innych miejscach w UK. Teraz, w ramach nowej strategii dotyczącej, jakości powietrza - Air Quality Strategy - ujawniono, że Highways England rozmawia z holenderskimi specjalistami, którzy testują u siebie pochłaniające spaliny baldachimy - donosi Birmingham Post.

Dodatkowo, na stumetrowym odcinku M62 w Manchesterze sprawdzana jest mająca sześć metrów wysokości bariera, którą zaprojektowano tak, aby absorbowała niebezpieczne spaliny emitowane przez samochody osobowe oraz ciężarówki.

W dokumencie omawiającym strategię napisano, że agencja bada, czy można zmniejszyć koszt wzniesienia baldachimu, który jest konstrukcją podobną do tunelu, stworzoną po to, aby ochraniać ludzi przed spalinami. Highways England tłumaczy, że zastanawia się nad zastosowaniem takiego rozwiązania na autostradach w Anglii oraz na głównych drogach z oznaczeniem A.

Tylko w West Midands niska, jakość powietrza prowadzi do 1,5 tys. zgonów spowodowanych chorobami układu oddechowego rocznie. W całym kraju z tego samego powodu umiera 40 tys. osób.

Rząd, pod groźbą pozwu, musi zredukować zanieczyszczenie powietrza do 2021 roku. W zeszłym tygodniu ujawniono, że do 2040 roku władze zamierzają zakazać sprzedawania samochodów napędzanych silnikami spalinowymi.
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:36
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjskie sądy odbierają Polakom dzieci
  Czytaj następny artykuł:
Tragiczny bilans weekendu w West Midlands - cztery morderstwa w 48 godzin