Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Strajk śmieciarzy w Birmingham stanie się jeszcze bardziej uciążliwy
Strajk śmieciarzy w Birmingham stanie się jeszcze bardziej uciążliwy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Zmagający się z problemami powodowanymi przez strajkujących pracowników serwis odbierania śmieci już w tym tygodniu może całkowicie przestać funkcjonować, bowiem od piątku śmieciarze zamierzają zaostrzyć protest.

Worki oraz przepełnione kosze na odpadki zalegają na ulicach miasta od 30 czerwca, gdy rozpoczął się strajk śmieciarzy. Na początku protestujący przez dwie godziny dziennie odchodzili od swoich zajęć, potem wydłużono ten czas do trzech godzin.

Śmieciarze mają dziewięciogodzinną zmianę trwającą od 6:00 do 15:30. Od 28 lipca śmieciarze nie pracowali przez dwie godziny, od początku zmiany - czyli pomiędzy godzinami 6:00 i 8:00, a następnie w porze lunchowej od 12:30 do 13:30. Od piątku 11 sierpnia zmieni się forma protestu, będzie trwać trzy godziny - śmieciarze nie będą odbierać odpadków przez godzinę od 7, 10:30 i 13:30 - donosi Birmingham Post.

Urzędnicy są zdania, że w efekcie opróżnianych będzie niewiele koszy, ponieważ protest połączony jest ze strajkiem włoskim. Pracownicy zamierzają ściśle trzymać się zasad, co oznacza, że będą wracać do bazy na herbatę i lunch, a przerwy na te czynności przypadają pomiędzy godzinami strajku około 9:00 i 12:30.
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
"Polish out" - napis przed domem Polaka w Bristolu
  Czytaj następny artykuł:
Wypadek w Quinton - Porsche Cayenne wjechało w ścianę przedszkola