Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Polskie małżeństwo zbiera pieniądze na powrót do Polski
Polskie małżeństwo zbiera pieniądze na powrót do Polski
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Polskie małżeństwo próbuje zebrać 10.000 funtów, aby móc wyjechać z Wielkiej Brytanii – jak mówią po referendum nie mogą już spokojnie tu mieszkać.

Na stronie Go Fund Me Michal Kuzniar napisał: „Razem z żona wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować swój własny przyspieszony Brexit. W związku z tym pomyśleliśmy, żeby uruchomić zbiórkę, która ma na celu uzbierania dodatkowych funduszy, które na pewno nam pomogą po powrocie do naszej ojczyzny. W ramach wdzięczności po zbiórce pieniędzy wylosujemy jedna z osób i podzielimy się 10% od całości zebranej kwoty, a kolejne 10% chcemy przeznaczyć na organizacje, która pomaga naszym rodakom w UK znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej. Jeżeli macie ochotę wesprzeć nas pomysł to do dzieła - każdy funt się liczy”.

Michał przybył do Wielkiej Brytanii w 2006 roku i znalazł pracę jako budowlaniec. W 2014 roku wrócił do Polski, gdzie się ożenił. Już wraz z żoną i dzieckiem ponownie przyjechał do UK w 2016 roku. Obecnie całą rodziną mieszkają w Weston-Super-Mare. Przez cały pobyt na wyspach zawsze pracował i płacił podatki.

Jak pisze Metro, Polak twierdzi, że po referendum, kiedy to Brytyjczycy zagłosowali za Brexitem, nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Cięgle się martwi o swoją przyszłość. Dlatego postanowili, że wracają do Polski.
wtorek, 12 września 2017 18:56
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mieszkaniec Walsall chciał dołączyć do ISIS
  Czytaj następny artykuł:
Przed szkołą w Walsall doszło do próby porwania dwóch uczniów