Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polak skazany za porwanie brytyjskiej modelki na 16 lat i dziewięć miesięcy więzienia

Włoski sąd uznał Polaka winnym porwania brytyjskiej modelki Chloe Ayling, skazał go na 16 lat i dziewięć miesięcy więzienia.

Łukasz Herba mieszkający w Wielkiej Brytanii w Oldbury został uznany za winnego uprowadzenia w lipcu ubiegłego roku, 20-letniej brytyjskiej modelki Chloe Ayling.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna zwabił kobietę ofertą sesji zdjęciowej.

Została ona pojmana, odurzona, zapakowana do walizki i wywieziona w bagażniku samochodu do stojącego na pustkowiu domu koło Turynu.

Pochodzący ze Szczecina, a na co dzień mieszkający w Wielkiej Brytanii Łukasz Herba przetrzymywał swoją ofiarę przez sześć dni w opuszczonym budynku. W tym czasie usiłował "sprzedać" kobietę w tak zwanej ukrytej sieci. Jest to niedostępna dla przeciętnego użytkownika części Internetu, której nie można znaleźć za pomocą popularnych wyszukiwarek. Zgodnie z informacjami włoskiej policji, handlarz ustanowił za modelkę cenę w wysokości 300 tysięcy euro.

Kiedy porywacz dowiedział się, że 20-latka jest matką małego dziecka postanowił uwolnić swoją ofiarę. - Masz dwuletnie dziecko, a nasze zasady wykluczają matki - miał powiedzieć kobiecie. Potem Polak skontaktował się z agentem modelki i zażądał za nią okupu w wysokości 270 tysięcy euro.

Agent o całym zdarzeniu poinformował policję, która rozpoczęła negocjacje z porywaczem. W efekcie handlarz w zamian za modelkę miał otrzymać 50 tysięcy euro, a wymiana miała nastąpić na terenie brytyjskiego konsulatu w Mediolanie. Tam też doszło później do zatrzymania porywacza.

Obrona Polaka twierdziła, porwanie było uzgodnione między stronami i upozorowane, aby przyśpieszyć karierę modelki.

Podczas rozprawy Adwokatka Polaka Katia Kolakowska powiedziałą, że było to "upozorowane porwanie" dla zdobycia popularności. Modelka, "zawarła porozumienie" z Łukaszem - Wiele razy miała możliwość ucieczki, ale tego nie zrobiła - argumentowała obrończyni.

Wyrok nie jest prawomocny.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Dron wleciał w przestrzeń powietrzną lotniska w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Irlandia - Polak zabity maczetą we własnym domu