Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W UK może zabraknąć piwa na mundial. Powód? Za mało dwutlenku węgla
W UK może zabraknąć piwa na mundial. Powód? Za mało dwutlenku węgla
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Lato i Mundial to czas, gdy napoje gazowane, a zwłaszcza piwo cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Dla producentów piwa lato to okres w roku, w którym sprzedaje się najwięcej tego trunku, a podczas wielkiej imprezy sportowej, popyt jest jeszcze większy.

Brytyjscy producenci piwa mogą mieć w tym roku olbrzymi problem z zaspokojeniem pragnienia swoich klientów a wszystko przez niedobór dwutlenku węgla.

Braki występują w całej Europie, a najwięksi producenci napojów starają się zabezpieczyć finansowo gaz bezpośrednio u swoich dostawców.

Dwutlenek węgla używany jest nie tylko do nasycenia napojów, ale także w pompach, które w pubach podłączone są do nalewaków, a także do paczkowania sałatek.

Problem z CO2 jest spowodowany tym, że producentami gazu do celów spożywczych są producenci nawozów sztucznych, dla których lato to czas na prace konserwacyjne po zimowym szczycie sprzedaży. Jeden z dwóch producentów dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii, aktualnie zawiesił produkcję.

Podobnie zrobiło kilku dużych producentów w północnej części Europy.

Dla rynku spożywczego oznacza to problem – już teraz, jak informuje BBC, niektórzy producenci piwa i napojów wstrzymują produkcję.
czwartek, 21 czerwca 2018 10:48
 

piwo


Czytaj poprzedni artykuł:
Nadchodzi fala upałów! W Birmingham będzie gorąco
  Czytaj następny artykuł:
Zaatakował tasakiem do mięsa kobietę i mężczyznę na Birmingham New Street Station