Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania „W imię Allaha zabijemy wszystkich uczniów” – szkoła katolicka otrzymała przerażające groźby
„W imię Allaha zabijemy wszystkich uczniów” – szkoła katolicka otrzymała przerażające groźby
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W internecie pojawiła się groźba wymierzona w jedną ze szkół w Doncaster. Sprawcy straszą, że w imię Allaha zamordują jej uczniów.

Wiadomość o treści: „Obserwujemy was i w imię Allaha zabijemy wszystkich niewiernych uczniów tej szkoły” wymierzona w McAuley Catholic High School pojawiła się na Facebooku, Instagramie oraz Snapchacie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest przez jednostkę antyterrorystyczną.

Rodzice dzieci, uczęszczających do szkoły katolickiej, zostali poinformowani o incydencie. Szkoła funkcjonuje normalnie, a jej władze wystosowały oświadczenie, w którym czytamy, że sprawę bada policja. Rodzice i uczniowie proszeni są o to, by nie odpowiadać na żadne maile lub wiadomości przesyłane na portalach społecznościowych, a każdą niepokojącą rzecz należy zgłaszać policjantom lub nauczycielom – pisze Express.

W okolice McAuley Catholic High School wysłano dodatkowy patrol, a specjalny oficer pojawi się w szkole, by udzielić porad uczniom, nauczycielom oraz rodzicom.
wtorek, 11 października 2016 14:50
 Czytaj poprzedni artykuł:
Reakcje alergiczne i szok anafilaktyczny coraz częstszą przyczyną pobytu w szpitalach
  Czytaj następny artykuł:
Polityk unijny chce zamknąć granice na 24 godziny, by Brytyjczycy docenili swobodę podróżowania