Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Bakterie z grupy coli w kostkach lodu w McDonald’s, KFC oraz Burger Kingu
Bakterie z grupy coli w kostkach lodu w McDonald’s, KFC oraz Burger Kingu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Twórcy nadawanego przez BBC programu „Watchdog” odwiedzili kilka placówek należących do popularnych sieci fast foodów. Odkryli, że w serwowanych w nich kostkach lodu znajdują się bakterie z grupy coli.

Śledczy pracujący dla programu sprawdzili czystość wody oraz kostek lodu w losowo wybranych restauracjach. Odwiedzili trzy punktu McDonald’s, sześć działających pod szyldem Burger Kinga oraz siedem placówek KFC. W każdym z nich poziom bakterii z grupy coli w wodzie pitnej powinien wynosić zero, jednak badania pokazały coś innego.

Znaczną ilość zanieczyszczeń odkryto w czterech próbkach lodu pochodzącego z Burger Kinga oraz w pięciu z KFC. Eksperci mówią, że wyniki te są ogromnie niepokojące - donosi Metro.

W związku z tym KFC wyłączyło maszyny produkujące zanieczyszczony lód celem przeprowadzenia własnej kontroli. Jednocześnie przedstawiciel sieci oświadczył, że firma zamierza przypomnieć wszystkim pracownikom, jak ważne jest przestrzeganie procedur. Rzecznik prasowy dodał, że KFC oczekuje, że wyniki niezależnych badań pokażą, iż jakość lodu jest na odpowiednim poziomie. Aby zapewnić klientów, że firma o nich dba, zlecono inspekcję oraz czyszczenie wszystkich maszyn do kostek lodu dostępnych w punktach KFC na terenie całego kraju.

Również McDonald’s oraz Burger King zapewniły, że przeprowadzą odpowiednie szkolenia wśród pracowników.
czwartek, 20 lipca 2017 06:36
 Czytaj poprzedni artykuł:
KE może nałożyć sankcje na Polskę
  Czytaj następny artykuł:
Zamieszkały w Hull Polak prześladowany na tle narodowościowym