Problem z wyplata

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 5 sie 2013, 14:36 Re: Problem z wyplata

Monika Sorki , nic ciekawszego nie wymyślę , jak Citizen Advice Bureau , wyszukaj sobie w google najbliższego biura zadzwoń by się umówić na spotkanie , teraz jak sąd pracy jest płatny, to takie hołoty robią co chcą , dlatego chyba najlepiej do związków zawodowych należeć, zwłaszcza jak się widzi , że pracodawca kombinuje.
Nie daj się , Walcz. A najlepiej nie gadaj przez telefon tylko pisz meile by mieć jakieś papiery. Tego pogrążającego go smsa, też nie kasuj przypadkiem.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 5 sie 2013, 16:24 Re: Problem z wyplata

polecam bradical (ala cab tez darmowe) , oni zajmuja sie prawem pracy , nie uczciwymi pracodawcami itd. bylam w cab to skierowali mnie do nich , sama skorzystalam z ich pomocy wiec moge smialo polecic :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Dj T » 5 sie 2013, 19:13 Re: Problem z wyplata

Hej .
Przykro ze cos takiego sie Tobie przytrafilo ale spokojnie jestes na wygranej pozycji - po pierwsze :
umow sie na wizyte w Citizen Advice Bureau jak poradzily Tobie malaroksi i malenkagdz tutaj masz stronke
http://www.citizensadvice.org.uk i opisz cala sytuacje ,trzymaj wszelka korespondencje z agencja + wszystkie payslipy + wszystkie statementy z banku ktore potwierdza ze pieniadze dostalas tylko raz w miesiacu i w jakiej kwocie i od kogo - wszystko to wez na spotkanie do CAB .

Po drugie mozesz zadzwonic lub napisac Complaina tutaj : https://www.gov.uk/agency-workers-your- ... o-get-help znajduja sie tutaj takze TWOJE prawa jako pracownik agencyjny .
CAB i HMRC szybko kolesia wyprostuja i pieniazki bardzo szybko Ci odda + odsetki za kazdy dzien zwloki - nawet jesli sprawa skonczy sie w sadzie to w mojej opini Twoj byly pracodawca zostanie obarczony wszystkimi kosztami .

Powodzenia i nie poddawaj sie - zawsze jest swiatelko w tunelu :)
Healing process complete . Keep Moving
Avatar użytkownika
Dj T
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 43
Dołączył: 14 sie 2011, 18:30
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 77
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 5 sie 2013, 22:07 Re: Problem z wyplata

Ja na Twoim miejscu najpierw poszedłbym do tego całego szefa i uje**łbym mu łeb przy samej dupie!
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 7 sie 2013, 20:52 Re: Problem z wyplata

MonikaWawrzyk napisał(a):dziekuje Wam wszystkim za rady :) na szczescie wszystko zostalo juz wyjasnione z czego bardzo sie ciesze :) jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam


a mozesz bardziej przyblizyc jak sie ta sprawa zakonczyla? jak mozesz to tez napisz jaka to firma
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez patrykslus » 22 sie 2013, 16:10 Re: Problem z wyplata

Ja mialem podobna sytuacje...Z tym, ze to ja odszedlem z pracy bo szef traktowal mnie jak smiecia. Po mojej rezygnacji szef nie chcial mi zaplacic za zaleglego holidaya (okolo 250£). Znajomy polecil mi Employment tribunal. Wypelniasz wniosek przez internet. Zazadalem 10 000 funtow odszkodowania za dyskryminacje rasowa i inne rzeczy jakie dzialy sie w miejscu mojego zatrudnienia. Po 2 tygodniach zadzwonila do mnie mediatorka ( ktora wczesniej skontaktowala sie z moim bylym pracodawca ) i poinformowala mnie, ze moj byly szef jest w stanie zrobic mi przelew na konto w ciagu 5 minut. Zgodzilem sie. Pieniadze za holidaya wplynely na konto nastepnego dnia. :) Generalnie dziala to wiec tak, ze wypelniasz wniosek przez internet, wnoszac sprawe do sadu, calkowicie za darmo. Przed rozpaczeciem dochodzenia z obydwoma stronami kontaktuje sie mediator w sprawie ugody. Jesli mediacja sie nie uda sprawa trafia do sadu. Sprobuj, nic Cie to nie kosztuje oprocz 30 minut spedzonych przed komputerem. Oczywiscie mozesz dodac co nieco od siebie...moze nie udowodnisz ze tak bylo ale byly szef moze sie przestraszyc i wyplacic zalegla kaske...

patrykslus
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 11 kwi 2013, 15:52
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez misia33 » 25 sie 2013, 11:40 Re: Problem z wyplata

Niestety jezeli chodzi o tzw Employment Tribunal - odpowiednik sadu pracy to obecnie trzeba wniesc oplate za zlozenie dokumentow. Oplata wynosi do £250 w zaleznosci od rodzjau sprawy. Poza tym nalezy uiscic kolejan oplate do £950 za rozprawe, jezeli dochodzi do posiedzenia sadowego. W tym kraju pracownicy nie maj zadnych racji ani ochrony prawnej i za chwile pracdodawcy bede wyrzucac ludzi z pracy bez powodu, poniewaz niewielu bedzie moglo sobie pozwolic na poniesienie oplat zwiazanych z wniesienie sprawy. Koszty te nie sa nawet po wygraniu sprawy zwracane badz pokrywane przez strone przegrana.

misia33
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 8 sty 2012, 18:31
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez patrykslus » 28 sie 2013, 15:10 Re: Problem z wyplata

Uuu...no to ja nic o tym nie wiem.
W moim przypadku skonczylo sie na mediacji...moze i na moje szczescie skoro mowisz, ze trzeba uiscic takie oplaty :)

patrykslus
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 11 kwi 2013, 15:52
Reputacja: 4
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA