Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez manka36 » 10 gru 2012, 18:14 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Kitka, ja jestem w 37 tygodniu i juz bardzo bym chciala urodzic a nic sie na to nie zapowiada. Dziecko prawdopodobnie jest dosc duze i boje sie, ze jak urodze ,,o'' albo ,,po'' terminie to porod bedzie ciezki :(
Avatar użytkownika
manka36
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 24 kwi 2012, 20:58
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 10 gru 2012, 18:29 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

to_ja Przepraszam- przylaczylam sie do watku niedawno i nawet nie probowalam przestudiowac przeszlo 200 stron ktore poprzedzaly moj wpis.
Co do przesylek kurierskich- to kozystalam kilka razy z polskiej firmy ktora ma "lekko francuska" nazwe, reklamuja sie tutaj w katalogu firm, Kozystalam tez z ich uslug transportowych tutaj na miejscu. Mili ludzie, wszystko bylo zwykle solidnie i na czas, zawsze bylam poinformowana o przebiegu zlecenia itd. Ostatnia paczka przyjechala bardzo wygnieciona i sponiewierana z zewnatrz, niemniej nie uszkodzona w srodku. Moze to kwestia poakowania lezaca po naszej stronie.... Jesli chesz z ich oferty skorzystac , a na podstawie mojego "rebusu" nie umiesz ich zlokalizowac, daj znac na priv.

Grzaniec z Ikea wyglada tak http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/50218780/

ewela119 nie wierze w aromat imbiru, cynamonu, gozdzikow, ktore w naturalnej formie nie pozostawiaja po sobie zadnego osadu.

Ja tak teskilam za grzancem, za ktorym normalnie jakos nigdy nie szlalam, ze slubnego namowilam, zeby sam zaczal pic, tak aby dac mi szanse choc zapachem dom wypelnic!
Przed odkryciem grzancow z Ikea robilam sobie grzanca z ciemnoczerwonych sokow owocowych: np czarna pozeczka z dodatkiem przypraw, jednak Ikea bije wszystko na glowe i jest bezobslugowa....

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 10 gru 2012, 19:49 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka, mowisz, ze dobry ten grzaniec z Ikei :?: i jaki tani :shock: :P
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 10 gru 2012, 20:15 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosieńka Toś mi zrobiła teraz smaka 8) Jak tu męża nakłonić na wizytę w Ikei :)
Do mycia okien męża zagonię, teściowej dam spokój niech się w kuchni spełni :D

manka36 Wpływu na to kiedy wyjdzie maluch i jaki będzie wagowo nie mamy niestety :? Będzie dobrze, myśl pozytywnie :) Mój też się na kruszynkę nie zapowiada, więc spoko :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 18 gru 2012, 21:05 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dobry wieczor - jak tam bezalkoholowe grzance? U nas na wokandzie sok pozeczkowy z przyprawami korzennymi, bo zapasy Ikeowe niestety szybko sie wyczerpaly.

Kitka - jak sie sprawy maja, dobrze synowi z Toba, czy nadal rozwaza mozliwosc spedzenia Wigilii z Wami?

manka36- a jak stan Twojej rodziny? jakies dobre wiesci od ostatniego wpisu?

Mam jeszcze sporo czasu na zakupy, ale proboje sobie poukladac wszystko w glowie i ustalic budzet zaniem przehulamy nasza krwaice w nikomu niepotrzebnej przedswiatecznej goraczce zakupow. Irytuja mnie strasznie newslettery z Bounty, dajace jasno do zrozumienia ze bez calego tego ekwipunku nie mozna wygodnie i zdrowo wychowac dziecka. Chcialabym dokonac madrych zakupow i nie byc kolejna ofiara niemowlecego konsumpcjonizmu, pod znakiem "najcudowniejszemu dziecku pod sloncem nalezy sie wszystko co najlepsze"- czyli najdrozsze i jak najewiecej...

Mam kilka pytan, moze mi poradzicie, albo podacie namiary na jakies fajne forum, na ktorym Polki pisza z Brytyjskiej perspektywy na ten temat. Z gore przepraszam, za naiwny ton pytan, ale z mlekiem matki nie wyssalam instrukcji obslugi niemowlecia, a wszystkie male dzieci w rodzinie i wsrod znajomych poznawalam blizej gdy mialy juz 2-3 lata.....

1. Zastanawiam sie nad przewijakiem, drewniana komoda z nadstawka do przewijania dziecka- czy wg Was to cos niezbednego, ulatwiajacego zycie, czy moze kolejny grat, bo i tak dziecko przewija sie tam gdzie aktualnie sie z nim jest (stol, sofa, fotel....)?
2. Mycie dziecka- rozumiem, ze musi odbywac sie w plastikowej wanience. Wanienki sa roznego typu, proste i z siedziskiem w srodku. Co lepsze? Na czym taka wanienke postawic ? Jesli w wannie, to chyba kregoslup bedzie bolal od schylania sie? Czy pomocny bedzie specjalny stojak, czy to kolejny niepotrzebny grat?A moze na powyzszym przewijaku wanienke zainstalowac? Nie bedzie za wysoko?A jesli lazienka jest za mala to da sie w pokoju dziecko myc? Czy mycie dziecka w pokoju przez niekoniecznie uwazna osobe musi sie zakonczyc sie co wieczor szwedzkim potopem i ostatecznie wymiana paneli podlogowych?
3. Materac do lozeczka; W wielu miejscach czytalam, ze jest bardzo wazny, bo ma wplyw na rozwoj kregoslupa, zeby nie kupowac zbyt miekkiego itd, W M&P taka przyjemnosc kosztuje £150-250, a na Ebayu przedmioty ktorych warstwy opisane zostaly podobnie jak w M&P okolo £40. Na co zwrocic uwage? Mozne znacie jakies miejsca w ktorych ceny beda zblizone do Ebaya, a na miejscu mozna sprawdzic jakosc przed zakupem? Wszystkie sugestie zwiazane z zakupem materaca mile widziane.
4. Wozek, temat rzeka i sporo juz wygrzebalam w necie na ten temat, niemniej jesli ktoras z Was zechcialaby sie podzielic swoimi doswiadczeniami bede bardzo wdzieczna
5. Urzadzenia do pakowania i przechowywania zurzytych pieluch. Czy to cos potrzebnego czy zbedny gadzet? Przechowywanie zuzytych pieluch przez caly tydzien w domu, szczegolnie w okresie grzewczym wydaje mi sie czyms starsznym prowadzacym do kleski epidemiologicznej. Panikuje czy mam racje?


Prosze o wszelkie inne sugestie dla zoltodzioba z serii:
- nigdy nie przypuszczalam ze posiadanie xxxxx moze tak ulatwic zycie, warto zwrocic uwage na jakosc i zainwestowac w to wiecej pieniedzy
- gdybym drugi raz miala zakupic zzzzzzzzzz na pewno nie starcilabym na to pieniedzy tylko wybrala yyyyyyyy
- warto rozwazyc zakup aaaaa z drugiej reki, bo i tak uzywa sie to krotko/sporadycznie, latwo to doczyscic/odkazic itd/
- zakup bbbbbb jest zupelnie bez sensu, bo i tak tego nie uzywalismy


Rodzina planuje w najlbizszym czasie przyslac mi paczke z Polski.
Moze podpowiecie mi czy jest cos takiego co w czasie ciazy i maciezynstwa mogloby sie okazac bardzo przydatne, a czego nie mozna dostac tutaj, jego jakosc jest tu znacznie gorsza, albo cena duzo wyzsza? Wstepnie pomyslalam sobie o wloskich kosmetykach Mustella, ktore sa popularne i latwodostepne w Polsce. Wyczytalam to tylko krem do biustu tej firmy mozna bezpiecznie stosowac w czasie karmienia piersia. Wiem, ze dziewczyny z Polski woza tez beciki dla noworodkow zwane rozkami, ale po kilku rozmowach z zaprzyjaznionymi mamami wydaja mi sie te rozki byc czyms niepotrzebnym. Leki na kolke?Cos innego?

ufff! dobrnelam do konca, mam nadzieje ze komus jeszcze poza mna sie to udalo...

z gory dziekuje i pozdrawiam przedswiatecznie!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 18 gru 2012, 22:54 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka mysle, ze po nowym roku mozemy spokojnie sie spotkac na obiad i wino, a moze i deser bo widze, ze duuuuzo pytan masz ;)
napoj z Ikei bardzo dobry :) zakupilam jeszcze wersje dla niezaciazonych 8)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez manka36 » 19 gru 2012, 00:05 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka, prawie ksiazke napisalas :) , ale musze przyznac, ze fajnie mi sie czytalo. Niestety nie jestem Ci w stanie pomoc ani zasugerowac jakie sprzety dla malucha beda niezbedne, a które to niepotrzebny wydatek, bo choc to moja druga ciaza, to pierwsze dziecko urodzilam 13 lat temu; wiec czuje sie jak pierworódka :lol: . Ja poprosilam swoja mame, zeby przyslala mi z Polski pieluchy flanelowe, bo tutaj nie moglam ich nigdzie kupic, sól fizjologiczna (przydaje sie ona do przemywania oczek malucha), gencjane ( niewielka ilos dodaje sie do kapieli w celu odkarzenia wody), oraz suplement witaminy D3 (przeciw krzywicy, zalecana w okresie jesienno-zimowym).
A na kiedy masz termin??
Avatar użytkownika
manka36
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 24 kwi 2012, 20:58
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 19 gru 2012, 10:54 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

agg po przerwie moge zaserwowac kolacje, tylko musimy ustalic menu:),

manka36 do ksiazki mi daleko,ale pracuje nad tym produkujac nowe watpliwosci i obiekcje na ktore mam czas do konca kwietnia;)przegladam ksiazki, ktore mam w domu, szperam w necie, a wczoraj odwiedzilam ze slubnym M&P i spanikowalam, wiekszosc cen kosmicznych i gadzetow niepotrzebnych, sluzacych bardziej poprawieniu samopoczucia rodzicow, dziadkow niz zdrowiu i szczesciu dziecka.... No bo czy niemowle bedzie szczesliwsze w poscieli za stowe?
Dzieki za liste Twoich polskich zakupow, nabylam dzis pieluchy tetrowe, sa tu dostepne , jendak drozsze, (Baby Muslin Squares Cloth-znalazlam na Ebayu). Natomiast sol fizjologiczna kupisz w aptece bez recepty (saline, saline drops, physiological saline), podobnie Wit D3 (np produkt: Natures Aid Vitamin D3 Drops), do odkazania wody sa tutaj dosc popularne produkty firmy Dettol dostepne w supermarketach , drogeriach itd : http://www.dettol.co.uk/your-family-hea ... stages.php

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 19 gru 2012, 12:05 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

manka36, o co chodzi z ta gencjana do wody? :shock:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez manka36 » 19 gru 2012, 15:58 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

agg, kiedys uzywalo sie jej do odkarzania pepka noworodka, tutaj nie uzywa sie niczego (przynajmniej tak mi powiedziala polozna), mozna tez dodac niewielka ilosc do wody, chociazby ze wzgle du na pepek. Ja wole ja miec tak na wszelki wypadek...
Avatar użytkownika
manka36
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 24 kwi 2012, 20:58
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 19 gru 2012, 23:39 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka Jak na razie w dwupaku nadal :wink: Szczerze to od 27.12 moge rodzić, szybciej nie chcę :D Ciężko mi już cholernie, jednak święta i przygotowania do przyjścia na świat synia to trochę sporo...

Ciekawe pytania :wink:
1. Przewijak mi się przydał, miałam nakładany na łóżeczko.
2. Miałam zwykłą palstikową wanienkę, jednak na początku pomoc męża była dla mnie niezbędna. Nie umiałam sama ogarnąć trzymania dziecka i mycia go. Dlatego teraz zastanawiam się na taką z wkładką, bo jednak jest straszy synio, który wieczorem też wymaga uwagi i chciałabym móc sama maluszka umyć, jak będzie to konieczne. My kąpaliśmy w pokoju, wanienkę stawialiśmy na takim małym rozkładanym stoliku , no schylać się do wanny nie polecam, przynajmniej na początkowym etapie :wink:
3. Materac kokos-gryka polecam, na Ebayu można kupić.
4. Wózek to bardzo indywidualna sprawa. Wszystko zależy w jaki sposób najczęsciej będziesz go używać. Czy masz do pokonania schody, czy jeździsz komunikacją miejską itp. Na pewno wózek trzeba obejrzeć i sprawdzić na wszystkie możliwe strony na żywo, a kupić na ebayu :wink: Ja kupiłam wózek w idealnym stanie (gondola wcale nie użwana ) ze wszystkimi możliwymi dodatkami za 1/3 ceny sklepowej :grin:
5. Jedyne urządzenie do zużytych pieluszek, jakie używałam to pachnące woreczki :mrgreen: Innych cudów nie zamierzam kupować. Jak tak bardzo będą Ci przeszkaszać te pieluszki to zawsze możesz na nie mieć osobny śmietnik i częsciej je na ogródek do śmietnika wynosić :wink:

Z Polski sprowadzałam Bobotic na kolki, bo lepiej działał niż angielskie kropelki. Rożek/becik i całą pościel też na allegro zamówiłam i akurat u nas rożek się przydał na początku, potem służył jako przykrycie podczas drzemki, bo rozkładał się w kwadrat.

Nie mogę sobie przypomnieć rzeczy, którą kupiłam a nie przydała się nam :?

No niestety, rekalmy robią swoje i człowiek sobie myśli, że bez tych wszystkich super nowych sprzętów, zabawek, masy ubranek itp. dzidziuś będzie poszkodowany :roll:
Taka prawda, że większośc tych rzeczy kupujemy dla siebie :wink:

Na razie to wszystko co mi do głowy przychodzi...
Pozdrawiam :grin:

manka36 Faktycznie po 13 latach można czuć się jak pierworódka hehe :wink: Ja po ponad 4 latach trochę się obawiam czy nie zapomniałam, jak maluszka obsługiwać :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 19 gru 2012, 23:44 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

To ja postaram sie odpowiedziec na te wszystkie pytania :)
1. Komoda z przewijakiem to moim zdaniem absolutnie zbedny grat, bo i tak bedac w salonie czy w innym pomieszczeniu nie bedziesz biegla do drugiego pokoju zmieniac pieluchy ;)

2. Wanienki sa przerozne, dla kogos kto nie ma wprawy lepsza chyba bedzie z takim siedziskiem w srodku, masz wtedy 2 rece wolne zeby umyc dziecko ;) Mozna to robic z powodzeniem w pokoju, norowodek nie chlapie, zanim dziecko zacznie chlapac bedzie juz z pewnoscia stabilnie siedzialo i wtedy mozna je juz przeniesc do duzej wanny. Stojak na wanienke to jak dla mnie rzecz zbedna, przez pierwszzych 6 tygodni zycia mojej corki kiedy ja mylam w wanience stawialam ja sobie w sypialni na desce do prasowania :D Pozniej jako ze corka nienawidzi byc zanurzana w wodzie i awanture robi jakby ja ktos obdzieral ze skory zaczelam korzystac z takiego specjalnego lezaczka wstawianego do wanny i po prostu myje corke pod prysznicem.

3. Materac rzecz niby wazna, ale obie moje corki maja zwykle materace z gabki i obie zyja ;) Starsza ma juz 6 lat. Osobiscie uwazam ze lepiej kupic na ebayu taniej i tak musisz zawierzyc "na slowo" sprzedawcy, przeciez i tak nie rozprujesz tego materaca i nie oddasz kazdego z materialow do analizy wiec pewnosci czy jest zrobiony z tego co jest napisane ze jest zrobiony nie masz czy dasz za niego 40 czy 400f

4. Wozek maly, lekki, zwrotny, dla mnie obowiazkowa jest twarda gondola chociaz nie wszyscy sa tego samego zdania, dla mnie to po prostu wygodniejsze i bezpieczniejsze. Jesli zdecydujesz sie na wozek 3w1 zwroc szczegolna uwage na fotelik/nosidelko do auta, bardzo wazne jest zeby to byl dobrej jakosci fotelik bo tu chodzi o bezpieczenstwo. Generalnie jednymi z lepszych fotelikow sa Maxi Cosi ;)

5. Przechowywanie pieluch, smierdzaca sprawa ;) W asdzie sa do zakupienia nappy bags, jak zapakujesz w taki woreczek i wrzucisz do kosza na smiesci to przezyjecie, pod warunkiem ze smieci wyrzucacie z domu codziennie :) Na zewnatrz jesli macie zamykany pojemnik na worki bedzie ok, jesli nie lepiej znajdzcie mozliwie oddalone od domu miejsce :)

Jesli chodzi o kosmetyki ja uzywam po prostu Johnsona, a sciaganie jakis Mustelli i innych wynalazkow jest dla mnie kompletnie bezsensu, ale kto jak uwaza. Sol fizjologiczna jest w sklepach, witamina D tez aczkolwiek sama nigdy jej nie podawalam gdyz corki byly na mm. Gencjana do pepka to juz w ogole jakis przezytek, cholernie paskudny do tego bo barwi wszystko co sie trafi na ten cholernie wsciekly fioletowy kolor ktory ze skory schodzi po kilku myciach, z tkanin nigdy. Pepka ani starszej ani mlodszej nie przemywalam niczym specjalnym. Mylam dziecko normalnie, moczac przy tym normalnie pepek, pozniej go jedynie delikatnie osuszalam patyczkami do uszu i tyle, w obu przypadkach odpadl w ciagu pierwszego tygodnia
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 19 gru 2012, 23:59 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka napisał(a):ufff! dobrnelam do konca, mam nadzieje ze komus jeszcze poza mna sie to udalo...


1. ja mialam przwijak polke w lazience, co okazalo sie swietna sprawa po kapaniu przez dlugi czas:) pod spodem byly polki na ubranka kometyki, reczniki.
2. 2 pierwsze tygodnie mylam mlodego w wanience w salonie na ławie. pozniej bylo mi nie wygodnie i mlody zaczal sie odbijac nogami, wiec kladlismy go na takiej specjalnej gabce da kapieli, ale sa tez fajne lezaczki.
3. ja mlodego materac kupilam wraz z lozeczkiem i zaplacilismy razem cos kolo 160L
4. ja mialam lekki, zgrabny travel sytem, spacerowka rozkladana zupelnie na plasko plus spiworek , nie mialam i nei uzywalam nigdy gondoli.
5. ja nie kupowalam urzadzenia, mialam tylko zawsze pod reka male,jednorazowe torby na brudne pieluchy np z ,,funciaka,, ;))

Z perspektywy czasu wiem, ze mialam za duzo niepotrzebnych ubranek w pierwszych miesiacach zycia..buciki, ogrodniczki, niewygodne do zakladania bluzy,sweterki itp...
nie chcialam zagracac kuchni sterylizatorem do butelek wiec pierwsze paere tygodni je przegotowywalam, potem od czasu do czasu zalewalam wrzatkiem, albo tylko mylam.

Dodano: -- 20 gru 2012, o 00:08 --

ktosienka napisał(a):Rodzina planuje w najlbizszym czasie przyslac mi paczke z Polski.
Moze podpowiecie mi czy jest cos takiego co w czasie ciazy i maciezynstwa mogloby sie okazac bardzo przydatne, a czego nie mozna dostac tutaj, jego jakosc jest tu znacznie gorsza, albo cena duzo wyzsza? Wstepnie pomyslalam sobie o wloskich kosmetykach Mustella, ktore sa popularne i latwodostepne w Polsce. Wyczytalam to tylko krem do biustu tej firmy mozna bezpiecznie stosowac w czasie karmienia piersia. Wiem, ze dziewczyny z Polski woza tez beciki dla noworodkow zwane rozkami, ale po kilku rozmowach z zaprzyjaznionymi mamami wydaja mi sie te rozki byc czyms niepotrzebnym. Leki na kolke?Cos innego?
ja poprosilam tylko o tantum rosa ,zeby miec dla siebie po porodzie co okazalo sie strzalem w 10tke, na kolke czy niestrawnosc malego uzywalam kupionego tiu infacolu lub przywiezionego z pl espumisanu w kroplach.
rozkow zadnych nie uzywalam, anie nie kupowalam, bo to dla mnie dziwna sprawa sciskac dzieci jak sardynki, co kto woli;) uzywalam kocykow lub kolderek ;)

fajna zecza okazal sie termometr http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... 768772.htm latwo bylo utrzymac jednolita temp w pokoju zwlaszcza do spania.

co do kosmetykow ja uzywalam w pierwszych 3 tygodniach oilatum do kapieli bo mlodemus ie skora luszczyla bardzo, a pozniej do dzisiaj johnsona, albo czasem plynu do mycia z disney.

co do pupy od malego uzywalismy tylko pudru johnsona i czasem bepantenu , sluchajac rad kupilam sudocrem ale kompletnie mi nie odpowiadal i nie fajnie sie wchlanial i ciezko bylo go zmyc z pupy ;) przy jakis odpazeniach mozna lekko zasypac pupe maka ziemniaczana , dziala jak talk:)

pepek tylko osuszalismy czystym gazikami, moze z 3 razy dotknelismy spirytusem i szybko odpadl, nie uzywalismy gencjany, to chyba przezytek.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez moniak » 20 gru 2012, 09:29 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Do ktosienski:
Mnie osobiscie przewijak bardzo sie przydal szczegolnie w pierwszych miesiacach zycia dziecka, teraz moj maluch ma juz 8 miesiecy i jest do niego po prostu za duzy. Na przewijaku stawiamy tez wanienke, wygodniej jest w ten sposob kapac, nie boli kregoslup.
Lozeczko kupilam na ebayu, kosztowalo razem z materacem piankowym ok £100.
Wozek to trudny temat, poradze Ci zebys kupila taki z duza gondola, maluchy szybko rosna, a lepiej nie przenosic go za szybko do spacerowki.

Kilka dobrych rad:

- kup troche wiecej pajacykow, dziecku jest w tym najwygodniej. Nie kupuj: spodni dzinsowych, ogrodniczek, zbyt duzo skarpetek;
- polecam sterylizator firmy Philips taki do mikrofalowki;
- kup 6 sztuk pieluch z materialu, doskonale nadaja sie do wycierania buzki dziecka ktoremu bardzo czesto sie ulewa;
- do pupy uzywalam kremu Linomag, dobrze natluszcza skore dziecka, do buzi i ciala kremu Bambino.
- popros kogos z Polski zeby przyslal Ci dobry, duzy recznik dla dziecka, tutaj takich nie ma;

Pozdrawiam i powodzenia zycze.

moniak
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 28 lis 2012, 22:49
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 20 gru 2012, 09:31 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

hej dodam swoje spostrzezeniai odpowiedzi na pytania ktosienki wiec:

1.przewijak na komodzie - ja kupilam bo myslalam ze to niezbedne ale uzylam moze raz. nie chcialo sie co chwile leciec do sypialni zeby core przebrac czy cos. zazwyczaj rozkladalam mate i przewijalam corke na sofie. komoda jako miejsce dla ciuszki dziecka tez nie jest najwygodniejsza opcja teraz chce kupic cos w rormie szafy 2 po jednej stronie wieszaki po drugiej polki
2.ja mam najzwyklejsza wanienke. na stolik szklany kladlam recznik lekko zwilzony zeby sie nie przesuwal na to wanienke i bez obciazania kregoslupa mylam corke.
3. materacyk- jest chyba najwazniejsz rzecza dla dziecka. moim zdaniem mozna miec tani zwykly wozek ale na materac do lozeczka nie powinno sie zalowac chyba ze nie zalezy komus na zdrowiu dziecka. zwroc uwage na to zeby materacyk byl dosc twardy zeby ladnie trzymal kregoslup nie moze yez byc super twardy bo maluszek moze zle spac. w sklepach czesto pokazane sa przekroje materacy.
4.wozek dla mnie mial jezdzic. ja nie mialam zadnych specjalnych wymagan tylko papowane kola ale moj maz kupil z plastikami troszke dziecko wytrzepalo:) teraz juz w spacerowce jezdzi
5.kosz na pieluszki dla mnie osobiscie zbedny gadzet. ja akurat mam smietnik przed domem wiec brudna pieluszka trafia odrazu do kosza ale dobrym sposobem jest worek na ogrodzie
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET