how to imporve the world

Jesli znasz jakieś ciekawe miejsca w Birmingham i okolicach możesz sie nimi podzielić na tym forum

MężczyznaPostNapisane przez acmd » 19 cze 2007, 19:03 how to imporve the world

Jeśli jest na forum ktoś, kto nie boi się sztuki współczesnej i w przeciwieństwie do 97% społeczeństwa nie uważa że to "bez sęsu" :razz: , to w Birmingham czeka nań prawdziwa uczta.
W Birmingham Museum jest właśnie wystawa "How to improve the world", która prezentuje "debesty" sztuki brytyjskiej z ostatnich 60 lat.
Trzeba przyznać że jest to kolekcja dość mała - pochodzi z zasoaów publicznych a większość rzeczy wykupili już dawno prywatni koleckjonerzy, ale za to bardzo dobra. Bardzo dobre jest ułożenie eksponatów na sali i ich dobór - oczywiście zazwsze znajdzie się coś kontrowersyjnego, ale wydaje mi się że strasznej chały tam się nie uświadczy. jest za to kilka perełek - portret Luciana Frueda, świetna "wideorzeźba" Gilberta i George'a no i tytułowy żyrandol robi wrażenie.
Najfajniejsze jest oczywiście to, że rzecz jest absolutnie za darmo. Mieści się w Gas Hall - zaraz obok Central Library.

acmd
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączył: 21 mar 2007, 10:59
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 25 cze 2007, 09:40 Re: how to imporve the world

Dziekuje za rekomendacje ,
Wystawa fajna, video rzezba tez zrobila na mnie wrazenie.

Ze swojej strony polecam czasowe wystawy w Galerii Walsall (5 minut od dworca autobusowego/kolejowego), obecna wystawa poswiecona jest komiksom i (ale to juz klasyka) wycieczke do Tate Gallery (Londyn)...

Ktoska

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez acmd » 25 cze 2007, 14:15 Re: how to imporve the world

Cieszę się, że komuś się moja rekomendacja przydała.

Do Walsall muszę się wybrać, no i do Tate oczywiście... ale jeszcze nie zdarzyło mi się wybrać do Londynu :???: .

Chyba warto też patrzeć na wystawy czasowe w Ikon gallery http://www.ikon-gallery.co.uk (mieści się to w BrindleyPlace) - choć jak byłem tam w lutym to się trochę rozczarowałem (wystawą, bo samo miejsce ma "klimat"), ale może powinienem im dać drugą szansę :grin: .

acmd
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączył: 21 mar 2007, 10:59
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do CO WARTO ZOBACZYĆ