Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez myszka_823 » 7 mar 2010, 20:21 Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Witam wszystkie mamuski moze macie jakies sprawdzone sposoby jak nauczyc dziecko sikania do nocnika prosze o rade .
Avatar użytkownika
myszka_823
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Wiek: 41
Dołączyła: 23 mar 2009, 10:12
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 7 mar 2010, 20:23 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

niestety u mnie jak na razie porazka....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 7 mar 2010, 21:56 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Ja swoja mala zabieralam ze soba do ubikacji i kiedy ja siedzialam na sedesie ona siedziala na nocniku, jak jej sie udalo klaskalam i krzyczalam brawo. Nie naciskaj, ma jeszcze czas, jak dziecko wyczuje ze Ci bardzo na tym zalezy i zobaczy Twoje rozczarowanie niepowodzeniem to sie zniecheci. Moja mala zaczela korzystac z nocnika majac prawie 3 lata a spac bez pieluchy zaczela dopiero niedawno, sama w swoim tempie do tego dojrzala, na sile nic sie nie osiagnie. Zycze powodzenia :-)
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Przemek78 » 7 mar 2010, 22:00 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

ewela119 napisał(a):Ja swoja mala zabieralam ze soba do ubikacji i kiedy ja siedzialam na sedesie ona siedziala na nocniku, jak jej sie udalo klaskalam i krzyczalam brawo. Nie naciskaj, ma jeszcze czas, jak dziecko wyczuje ze Ci bardzo na tym zalezy i zobaczy Twoje rozczarowanie niepowodzeniem to sie zniecheci. Moja mala zaczela korzystac z nocnika majac prawie 3 lata a spac bez pieluchy zaczela dopiero niedawno, sama w swoim tempie do tego dojrzala, na sile nic sie nie osiagnie. Zycze powodzenia :-)


U mojej to samo zadziałało. Wysadzać często na nocnik. Nawet co 2 godziny. A jak już coś zrobi okazywać radość. Niech maluch widzi, że cieszymy się z jego sukcesu.
Avatar użytkownika
Przemek78
Rozeznany
 
 
Posty: 139
Wiek: 46
Dołączył: 13 maja 2007, 17:01
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 8 mar 2010, 00:51 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Ja kupiłam małej nocnik z fisher prica ze spłuczką ktora wygrywa piosenki itd , miała wtedy jakieś 15 miesięcy i co ją tam sadzałam to posiedziała pobawiła się aż w końcu zeszła bez załatwienia się. Nie chciałam naciskać by jej nie zniechęcić. Kupiłam też nakładaną mniejszą miękką nakładke na muszle i dawałam na normalny sedes gdzie też od czasu do czasu próbowałam ją tam na tej nakładce sadzać. Ale w sumie po 2 tyg odpuściłam ponieważ przeczytałam że najlepszy trening jest ok 2 lat i kiedy corka miała 19 miesięcy sama zawołała że chce pupe-czyli kupe posadziłam ją na nocnik a ona że nie i pokazuje że chce na muszle :) to było super bo przynajmniej nie trzeba myć nocnika, i tak zostawiałam ją w dzień bez pieluszki i jak jej sie chciało sikać to siadała na swoj nocnik a jak chciała kupkę to wołała żeby siąść na muszle , przyszło to samo niespodziewanie ale wiedziała już do czego służą te urządzenia :) Oczywiście pochwałom nie było końca i do dziś muszę jej bić brawo i chwalić jak ładnie sie mi załatwiać do nocnika albo do kibelka :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 8 mar 2010, 08:21 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Moj synek mial straszne opory do siusiania do nocnika, ale pierwsze co kupilam majtki takie jakie on chcial (z samochadami) i nocnik dla chlopaka , zeby byl wysoki z przodu. Kupilam rowniez w "ci..a" sklepie pare malych samochodzikow za funta i powiedzialam, ze za kazdym razem jak zrobi siusiu do nocnika dostanie samochodzik. Oczewiscie chowalam te co wczesniej dostal i dawalam jako nowy :). Po 2 tygodniach siusial bez prezentow i mowil, ze chce siusiu, a po miesiacu no moze 2 ch zaczol sam mowic, ze chce siusiu do kibelka i tak juz zostalo. Teraz sie mecze z siusianiem w nocy, ale przyjdzie czas to sam zalapie, ze trzeba isc w nocy do toalety. Nadmieniam, ze synek w kwietniu konczy 3 lata. Ucze corke robienia do nocnika, ale jak kuba widzie, ze ona siada na nocnik to on tez chce. A na kibelek zuzia nie chce siadac. Wiec jeszcze trosdzke poczekam i oswoje zuzie z kibelkiem.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pawelanisia » 8 mar 2010, 12:40 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Drogie mamusie.Moj synek zaczal nauke sikania na nocnik jak skonczyl 8mcy.Po kilku dniach przyszedl czas na pierwsza kupe.i tak juz zostalo.Dzis ma 19 mcy.pieluchy owszem-koniecznie na noc.Ale ma juz majteczki z jest z nich bardzo dumny.A zaczelo sie od okrzykow radosci i klaskania.Zostalo to do dzis.nawet sam sobie bije brawo jak zrobi sisi albo bee :wink: moja kolezanka zachecala corke zelkami.za kazde sisi dostawala zelowego misia. i sie udalo. tylko cierpliwosci trzeba i wytrwalosci.Czeste sadzanie dziecka na nocnik pomaga-ale nic na sile.trzymam kciuki. w koncu trening czyni mistrza

pawelanisia
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 4 paź 2007, 11:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 8 mar 2010, 15:17 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Podzielam zdanie, pochwaly naprawde dzialaja zdumiewajaco. Nam pomogl tez grajacy nocniczek,ale najlepsze efekty byly jak maly chodzil do zlobka (w Polsce jeszcze - mial jakis rok - poltora) i widzial starsze dzieci korzystajce z nocnika. Nie chcial byc gorszy i sam zaczal tez korzystac. Ostatnia pieluche w nocy mial w wieku 2.5 latek. Na poczatku bylo pare mokrych przescieradel, mycie i przebieranie w nocy ale to tylko pare pierwszych nocy, pozniej sam sie nauczyl wolac w nocy ze chce do lazienki albo po prostu jakos wytrzymuje do rana.
Teraz to juz sam chodzi do lazienki, spuszcza wode, myje raczki :) nawet deske podnosi :D

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 8 mar 2010, 15:37 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

ja przyjelam taktyke totalnego luzu :-D
ok 2 urodzin Corka zaczela chwytac, ze potrzeby nalezy zalatwiac do nocnika albo na kibelek. mysle tez, ze zaczela pomalu sie kontolowac i jak czula to wolala. i chyba o to w tym chodzi. pochwaly - owszem, ale dziecko musi wiedziec, ze to jest rzecz normalna a nie za nagrode. Moze troche zlobek pomogl, bo inne dzieci chodza na kibelek (takie fajne mini-muszle i mini-zlewy maja :-D). Takze od tamtej pory w domu chodzila bez pieluchy, zakladalam na wyjscia, gdzie nie zawsze byla mozliwosc skorzystania z toalety. Teraz juz widze, ze Mala potrafi z wyprzedzeniam poinformowac, ale tez potrzymac troche, wiec juz wogole pieluchy nie zakladam. Tylko na noc. I poki co nie zamierzam tego zmieniac. Jak chce, to wola a jak sie zdarzy wpadka to przynajmniej nie nedzie sie stresowac.
Mysle, ze kazde dziecko jest inne i nie ma co sie stresowac czy to sikaniem, czy mowieniem i innymi. Predzej czy pozniej wszystkie maluchy beda robic to samo :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 8 mar 2010, 15:53 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Ja tez wcale na mala nie naciskalam i czekalam az sama zalapie i byc moze dlatego zaczela korzystac z nocnika dosc pozno bo majac prawie 3 lata, rodzina i znajomi zwracali mi uwage ze ona taka duza i jeszcze z pielucha ale ja sie nie przejmowalam, konsekwentnie powtarzalam ze zacznie korzystac z nocnika jak bedzie gotowa i tak tez sie stalo. Moim zdaniem takie "tresowanie" maluszka jest bez sensu, znam pare mam co to ich dzieci we wszystkim musza byc pierwsze i najlepsze i szkoda mi ich strasznie
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 8 mar 2010, 22:27 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

witam,tak czytam i sama nie wiem juz co zrobic,moj syn ma dwa lata a ciagle w pampersach..kiedy chce go nauczyc i siadam na sedes a on na nocnik wtedy zaczynaja sie pytana:mamo gdzie masz sisi???a ja nie wiem co odpowiedziec...
moj chłopak niema czasu mu pokazywac i uczyc go jak to trzeba robic bo ciagle pracuje a ja nie mam juz pomysłow bo nic nie skutkuje;/
moze macie drogie panie jakies pomysły???

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 mar 2010, 23:22 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Moi obaj ominęli etap nocnika. :)
A czemu nie masz siusiaka? bo dziewczynki nie mają :) Proste pytanie - prosta odpowiedź.
Tak, tak, wiem - zaraz "A dlaczego?" powtórzone z 10 razy :D Ale jak to mawia moja Mama - dzieci to test na inteligencję dorosłych :D
A teraz kombinuj :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 8 mar 2010, 23:53 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

własnie tak jest,tlumaczylam ale coz jak to dzieci ciekawe na kazdym kroku...
ze słodyczami probowalam ale bez rezultatu...
moze ktoś jeszcze ma pomysły??? pozdrawiam i dziekuje

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 9 mar 2010, 09:18 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Ja swoim dziecia tlumacze tak, tata i ty (czyli kuba) jestescie chlopcami i macie pisiorki, a mama i Zuzia (corka) jestesmy dziewczynkami i nie mamy pisorka i dla tego tata i ty (kuba) siusiacie na stojaco ,a mama z Zuzia na siedzaco. Troche czasu to trwa i musze powtazac ale rozumie. Gorzej jest tlumaczyc w 2 ga strone ale mysle, ze to kwestja wieku zuzia moze jeszcze nie rozumie. Tlumacze tak ze wszystkim np. Jak kuba chce aby mu gumke na wlosy zalozyc bo zuzia ma itd. Z kazda inna sytuacja tlumacze podobnie omawiam wszystko tak aby dziecko zrozumialo. Kubie sie spodobalo sikanie na stojaco do kibelka. Podejzewam, ze lubie dla tego, ze widzi co robi :)
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 9 mar 2010, 12:21 Re: Jak nauczyc 2 latka sikac na nocnik

Ja niemialam z tym wiekszgo problemu.Ok 16 miesiaca w domu wogole niezakladalam Julce pampersa chodzila w domu w samych majtkach i oczywiscie prawie zawsze moczyla wszystkie majteczki az w koncu zaczelo jej to przeszkadzac i sama zaczela wolac na nocio w tej chwili ma 2 latka a pampersy odeszly w zapomnienie nawet na noc juz jej niezakladam.Tylko przed samym spaniem jeszcze robi siusiu albo czasmi ja w nocy wysadzam .Zycze mamuskom powodzenia ale moim zdaniem na kazde dziecko przyjdzie czas musi miec tylko swiadomosc do czego sluzy nocnik ktory (jak w moim przypadku)caly czas byl na widoku i w koncu sie uda. :-D

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO