Internet wireless za FREE

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez kermit » 6 lis 2006, 00:45 Internet wireless za FREE

Witam. Od jakiegos czasu okazalo sie, ze moge korzystac z internetu bezprzewodowego(oczywiscie korzystam). Nie wiem wogole co jest grane, czy to jest legalna siec, bo jakos nie chc mi sie wierzyc, ze admin jest tak glupi i nie potrafi sieci zabezpieczyc. Mozna by pomyslec, ze admin zapomnial jednak o zabezpieczeniu sieci, najlepsze jednak jest to, ze necik zapieprza jak rakieta (sredni transfer w granicach 200 KB/s). SZaleje juz tak grubo ponad 2 miesiace;). Co Wy o tym myslicie??

kermit
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 6 lis 2006, 00:38
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek » 6 lis 2006, 02:27 Re: Internet wireless za FREE

To nie wina admina, ktoś może po prostu do domu kupił router i nie umiał dobrze skonfigurować, na niektóych nie ma nawet statusu dobrego i nie wyświetla się kto jest podłączony itp
Korzystaj póki się nie zorientuje, nikt Ci nic za to zrobić nie może.

Przemek
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 37
Dołączył: 21 wrz 2006, 16:21
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez gero79 » 6 lis 2006, 08:06 Re: Internet wireless za FREE

Przemek napisał(a):To nie wina admina, ktoś może po prostu do domu kupił router i nie umiał dobrze skonfigurować, na niektóych nie ma nawet statusu dobrego i nie wyświetla się kto jest podłączony itp
Korzystaj póki się nie zorientuje, nikt Ci nic za to zrobić nie może.


witam mam pytanko co do konfiguracji routera Bo właśnie zakupiłem taki sprzęcik ale nie wiem jak go dokładnie skonfigurować żeby ktoś nie przyłączył mi sie do sieci Nie mam zabezpieczenia żadnego hasła czy szyfrowania Czy może wiesz jak to zrobić Prosił bym o jakieś wskazówki Bo ja to jestem w tej sprawie zielony Z góry dzięki!!!!
Pozdrawiam!!!

gero79
 
 

MężczyznaPostNapisane przez maccumail » 6 lis 2006, 10:57 Re: Internet wireless za FREE

moi mili nie sadze zeby komus chcialo sie pisac o konfiguracji wifi bo tysiace stron na ten temat i o legalnych podlaczeniach i o nielegalnych podlaczeniach sa w necie polecam najpierw zapytac dobrego znajomego www.google.com potem zawracac gitare takimi pierdolami na temat ktorych informacje sa i napewno dla laika bede bardziej zrozumialem niz wypowiedz na forum >>> wpisac prosze wifi w przegladarke tak jest naprawde latwo :mad:
a to calkiem swieze jednak bez miniatur >>>KLIK<<<
Avatar użytkownika
maccumail
Rozeznany
 
 
Posty: 143
Wiek: 40
Dołączył: 28 maja 2006, 02:28
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek » 6 lis 2006, 15:08 Re: Internet wireless za FREE

gero79 napisał(a):
Przemek napisał(a):To nie wina admina, ktoś może po prostu do domu kupił router i nie umiał dobrze skonfigurować, na niektóych nie ma nawet statusu dobrego i nie wyświetla się kto jest podłączony itp
Korzystaj póki się nie zorientuje, nikt Ci nic za to zrobić nie może.


witam mam pytanko co do konfiguracji routera Bo właśnie zakupiłem taki sprzęcik ale nie wiem jak go dokładnie skonfigurować żeby ktoś nie przyłączył mi sie do sieci Nie mam zabezpieczenia żadnego hasła czy szyfrowania Czy może wiesz jak to zrobić Prosił bym o jakieś wskazówki Bo ja to jestem w tej sprawie zielony Z góry dzięki!!!!
Pozdrawiam!!!


Podaj model :)

Przemek
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 37
Dołączył: 21 wrz 2006, 16:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 6 lis 2006, 17:54 Re: Internet wireless za FREE

A ja dokupilem sobie jeszcze antene do wifi. Antena za okno albo do talerza i mozna sciagnac z calej okolicy :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 6 lis 2006, 18:10 Re: Internet wireless za FREE

Ehm.. no niby ja robilem w tych routerach i internetach ponad rok w call center niemieckim jako technik od tych pierdolek...

ukryj ssid, daj klucz na routerze 128 kilobitow, potem tosamo na karcie w pececie, restart i smiga, a jak uzywasz routera przez kabel to po prostu wylacz obsluge wifi i gra muzyka, mozesz jeszcze jakas wymyslna nazwe sesji dac, wlaczyc blokade mac (a raczej dac liste adresow mac ktore sa dopuszczane) no i tak dalej ;P

tylko ze za kazdym razem jak Ci sie router zwiesi i nie pomoze restart a konieczny bedzie reset - to cala zabawa od nowa - mi szczerze mowiac niechce sie w to bawic - wiec mam powylaczane zabezpieczenia - czasem tylko popatrze czy niema jakiegos obcego pc w sieci i tyle, a nawet jak ktos by podsysal odemnie to mi nie przeszkadza i tak mam flatrate - a jak poczuje ewentualnie ze mnie zamula przez kogos to sie piomysli o blokadzie, ale ogolnie nie polecam tych kluczy bo spowalniaja siec ostro - ja tam mam po kablach wszystko - zawsze pewnie - zawsze szybko, zawsze swiezo (reklama podpasek always ;] )
pozdro
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Przemek » 6 lis 2006, 20:21 Re: Internet wireless za FREE

Najprościej jest po prostu zablokować inne MAC'i poza Maciem własnej karty WiFi i tyle.

W routerze np. Linksysa
-Podłącz swój komp do wifi
-Wireless Acess > Mac Filter Enable > Select MAC Address from Networked Computer > zaznacz swój, daj save i voila.

2 razy prościej niż ukrywanie SSID, bo później tak jak powiedział plazermen coś się sp... i trzeba go włączyć znowu a tak masz z głowy takie zabawy.

Przemek
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 37
Dołączył: 21 wrz 2006, 16:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sasiadstar » 3 gru 2006, 20:29 Re: Internet wireless za FREE

Siemanko.
Ja szesc miesiecy mialem neta za fri tzn od sasiadow angole sa raczej malo rozgarnieci i doszlo do tego ze bylem glownym adminem routera pozakladalem filtrowanie po mac adresie i byl spokoj tylko ja i jakis sasiad.Po paru miesiacach sie przeprowadzilem i sytuacja byla podobna 3 sieci niezabezpieczone w tym jedna polska.Od wczoraj mam swoj net bo darmocha ma swoje minusy czesto zrywa polaczenia i niezawsze to chodzi tak jakbysmy tego chcieli.
Jak ktos ma problem z zabezpieczeniem sieci moj gg 4489388
Pozdrawiam.

sasiadstar
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 7 lip 2006, 20:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 10 lip 2007, 22:26 Re: Internet wireless za FREE

no musze sie pochwalic, iz mimo dobrych checi na legalny net , musze ciagnac od sasiada za free, coz szkoda ze nawet nie wiem , ktory to sasiad -moze sasiadka....
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bboy » 11 lip 2007, 16:48 Re: Internet wireless za FREE

plazermen napisał(a):Ehm.. no niby ja robilem w tych routerach i internetach ponad rok w call center niemieckim jako technik od tych pierdolek...

(...)daj klucz na routerze 128 kilobitow, (...)


no jak ustawisz takie szyfrowanie to ja się nie dziwię, że sieć przymula, swoją drogą to ciekawe, które urządzenie na takie coś pozwala. Ja zazwyczaj używam klucza 128 bitowego

Standard specyfikuje klucze 40- i 104-bitowe, do których w procesie wysyłania ramki dołączany jest wektor inicjujący (IV) o długości 24 bitów. Stąd popularnie mówi się o 64- i 128-bitowych kluczach WEP, ale nie jest to stwierdzenie poprawne technicznie

czyli jedna cyfra/litera w kluczu zajmuje 4 bity

bboy
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 40
Dołączył: 19 lis 2006, 09:08
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Afekt » 18 lip 2007, 15:12 Re: Internet wireless za FREE

Ja mialem inny problem, kupilem router linksysa (&pound;30 w morganie) i sie okazalo ze moj wifi w laptopie nie dziala prawidlowo, w sumie w ogole nie dziala i nie wiem co jest nie tak, kiedys dzialal bo ciagnalem net od sasiadow a potem zalozylem wlasny i lecialem przez modem usb, w miedzy czasie musialem robic pare reinstalacji windsa i popitolilo sie na dobre, drivery nie dzialaja i wyglada na to ze fizycznie sie cos spitolilo bo wifi sie w ogole nie wlacza. mam fujitsu siemensa amilo pro v3505 a jaki wifi to nie pamietam dokladnie, moze ktos tez mial taki problem i zna jakas odpowiedz

Afekt
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 40
Dołączył: 18 lip 2007, 13:50
Lokalizacja: Lodz
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dzwiedz » 24 lip 2007, 20:25 Re: Internet wireless za FREE

czy naprawde nie stac was na 20-30Ł miesiecznie zeby zalozyc sobie internet? czy polacy musza oszczedzac na wszytkim kabinujac jak sie da? tak dla przestrogi ------------->
http://observer.guardian.co.uk/business ... 38,00.html
jest takie przyslowie ze chytry traci dwa razy!!!!!

Dzwiedz
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 40
Dołączył: 4 lis 2006, 14:22
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 25 lip 2007, 16:38 Re: Internet wireless za FREE

Widzisz pewnie kazdego pracujacego stac, w moim przypadku czekalem na normalny net blisko miesiec- rozne klopoty zwiazane z przeprowadzka i linia z bt i akuarat przez jakis czas net byl dostepny od sasiada wiec sobvie zaciagalem, lepsze to od siedzenia w bibliotece.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA