Kara za downloading

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez GRZEGORZWLO » 9 sty 2008, 21:36 Rozwiazanie

Sprawa jest calkowicie legalna. Wytropila mnie firma ktora wyprodukowala ta gre. wszczeli w stosunku do mnie postepowanie cywilne a nie karne zeby sprawic jak najmniej klopotu. Firma jest calkowicie legalna. Figuruje w rejestrze rzadu UK. jesli nie zaplace tej kwoty wtedy wejda na postepowanie karne i bede musial placi do kilku tysiecy funtow. Moje dane osobowe tez zdobyli w legalny sposob przez nakaz sadowy. Dzieki bardzo za pomoc!

GRZEGORZWLO
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 42
Dołączył: 21 wrz 2007, 21:16
Lokalizacja: ALCESTER
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 10 sty 2008, 07:22 Re: Kara za downloading

a mozesz napisac z jakiego pertalu torentow sciagnales ta gre?
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 10 sty 2008, 11:44 Re: Kara za downloading

nie lubie jak ktos pisze "jak sie nie znam" nie majac zielonego pojeica o temacie samemu....

Statyczny adres IP czy dynamiczny adres IP nie robi najmnejszej roznicy w namierzeniu osoby...

Policja z sama z siebie nie wszczyna takowych postepowan w stosunku do uzytkownikow P2P. Wszczyna dopiero na zawiadomienie od pokrzywdzonego.... Patrz napisy.org czy napisy.info po doniesieniu od Gutek Film. Z reguly takowe sa kierowane w PL przez BSA.

Jest tez odzial policji, ktory specjalizuje sie w zwalczaniu piractwa w internecie. Ale oni dzialaja na 'wyzszym' poziomie anizeli p2p.....

Odnosnie pobierania -> sa w stanie tylko wykazac to co pobierasz od nich bezposrednio a nie od cioci w afryce.... Teoretycznie jest to mozliwe ( sniffing sieci ) ale jest to podsluch i by musieli miec zgode sadu na to. Zakladajac ze transmisja jest niekodowana. Bo jak jest kodowana to nie kiwna palcem. Chyba ze podejrzewaja kogos o terroryzm, to wtedy sie tym zajma.... Choc niektore algorytmy sa praktycznie nie do zlamania w sensownym czasie...
Lecz sam wykaz moga sobie w dupe wsadzic. Zreszta sciaganie nie jest nielegalne - nielegalne jest udostepniane. Wiec to oni beda sciagac od Ciebie....

Dowodem w sadzie w PL bedzie dysk twardy, plyty a nie zrzut ekranowy z policyjnego komputera.
Zreszta ciekawe jak wybieraja winna osobe, jezeli w danym mieszkaniu jest wiecej niz 1 osoba?
W mysl
Kodeksu Postepowania Karnego art 183 paragraf 1 ( chyba ) masz prawo odmowic zeznan, jezeli te naraza ciebie, albo osobe tobie najblizsze na odpowiedzialnosc karna lub wykroczenie.

W skrocie nie masz obowiazku powiedziec ze to twoj brat sciagal. Z kolei to policja musi udowodnic czyjas wine.
Dlatego jak fotoradar robi zdj w PL to wzywaja wlasciciela w celu identyfikacji osoby zamiast od razu wystawic mandat na wlasciciela i niech ten dochodzi....


Odnosnie wyludzen w PL.... oczywiscie ze policja nie moze nic pobierac. Ale ludzie sa przestraszeni, boja sie, ze to prawda i placa.... naprawde nie brakuje ludzi, ktorzy daja sie okrasc przez wlasna niewiedze / glupote.

Poczta jest przesylana jako jawny tekst. Zalaczniki do poczty musza byc zakodowane. I poki co najpopularniejszym formatem kodowania jest BASE64. Wada tego algorytmu jest nadmiarowosc danych. Czyli jak zdj zajmuje 1 mb to jako zalacznik do poczty bedzie zajmowac 1.2 mb ( przykladowo )....

@grzegorz: a dzwoniles pod numer z mandatu czy ze strony producenta gry? :D
Poza tym proponuje zapytac sie ( chocby tu na forum ), zeby inni Ci podali telefon kontaktowy do tej firmy.
Podmienianie stron internetowych jest teraz w modzie :!:

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez me72 » 10 sty 2008, 16:49 Re: Rozwiazanie

GRZEGORZWLO napisał(a):Sprawa jest calkowicie legalna. Wytropila mnie firma ktora wyprodukowala ta gre. wszczeli w stosunku do mnie postepowanie cywilne a nie karne zeby sprawic jak najmniej klopotu. Firma jest calkowicie legalna. Figuruje w rejestrze rzadu UK. jesli nie zaplace tej kwoty wtedy wejda na postepowanie karne i bede musial placi do kilku tysiecy funtow. Moje dane osobowe tez zdobyli w legalny sposob przez nakaz sadowy. Dzieki bardzo za pomoc!


Czy to jedna z akcji kancelarii Davenport Lyons?
Widziałeś to: http://www.theregister.co.uk/2007/12/07 ... statement/
--
Pozdrawiam
Rafal

me72
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 51
Dołączył: 24 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Solihull/Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ss » 27 mar 2008, 19:49 Re: Kara za downloading

Tez dostalem taki list. Czy jest ktos kto ma podobny problem. jak sie skataktowac z GRZEGORZWLO,

[ Dodano: Czw Mar 27, 2008 19:52 ]
ok, juz widze. z tego stresu to spepiec ze mnie :mrgreen:

ss
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 27 mar 2008, 19:41
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA