Jaki anty-wirus najlepszy?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 11 paź 2007, 11:38 Jaki anty-wirus najlepszy?

Najwyższy czas zakupić jakis antywirus bo nie znam sie na komputerach i to co instaluję, sam nie wiem czy działa bo za darmo co moze działać?
Czy znacie jakis prosty, tani antywirus do kupienia najlepiej w PC-WORLD-zie, bo tam najwiekszy wybór. Prosił bym o jego dokładną nazwe, ( cena też by mnie ciekawiła)i czy ktoś taki jak ja co sie nie zna może go zainstalować sam?
Jeżeli polecacie droższy bardzo prosze podać powód, zapewne skozystam z lepszego o ile wart jest dla takiego początkującego jak ja.
Ciekawi mnie tez jak co roku oplaca się go, by nadal działał. Słyszałem że po roku jest tanszy.
Wdzieczny był bym jakbym dowiedział się co mam robic jak antywirus wykryje cos?
Dziekuje i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez konrdzik » 11 paź 2007, 15:03 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

ja polecam avasta home edition.jest darmowy i suuper.sciagniesz z http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=533.jest suuper dziala i wszystko wylapuje.

konrdzik
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączył: 15 wrz 2006, 15:42
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jaco2000eu » 11 paź 2007, 15:38 NORTON ANTYWIRUS

ja uzywam norton i nie mam problemow. wywala wszystko od szpiegowskich po zabezpieczenia operacji bankowych nie mowiac o innych wirusach w tym te ktore moga uszkodzic twardziela. co do darmowych programowa, to nie bylbym takim entuzjasta bo nie ma nic za darmo i te "darmoszki" nie dzialaja na szerokim polu. norton czyli firma symantec specjalizuje sie od lat w windowsie i ma bardzo dobre wyniki i opinie. reasumujac kup sobie oryginal za kilka funtow (nie zbiedniejesz) a bedziesz mial spokoj. darmowy program sobie odpusc bo na sto procent nie zabezpieczy ci pcta jak nalezy. pamietaj ze za darmo dostaniesz ochlapy. Warto o tym pomyslec zwlaszcza gdy masz kosztowny sprzet! Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Paź 11, 2007 16:44 ]
zeby nie bylo niedomiowien, to piszac o zabezpieczeniach przy operacjach kont bankowych online to mam tu na mysli ze nie wywala te zabezpieczenia a je uaktywnia. to na wypadek pojawienia sie jakiego filozofa pragnacego wyrazac swoja troske o logike. a co do tych darmowych to owszem polecam do zainstalowania jeden tzw. ad-aware. jest to bardzo fajny programik do czyszczenia wszlekiego typu podejrzanych plikow. bedzie swietnym uzupelnieniem do antywirusa.

jaco2000eu
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 50
Dołączył: 2 maja 2007, 14:28
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 11 paź 2007, 17:08 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

Trszku pokomplikowane dla takiego laika jak ja.
Jaco napisałeś:
,, Warto o tym pomyslec zwlaszcza gdy masz kosztowny sprzet" czy to oznacza że wirusy, nie tylko programy itp, ale i komputer mogą uszkodzić i nawet przeinstalowanie mu nic nie da ? dałem za lapka 1200 f, wiec wystraszyłem sie.
Ja mam coś co mi sie wkręciło , nie wiem jak,za darmo. zostało jeszcze chyba 30 dni, nazywa się:
Norton internet security ( symantec )
Bardzo dziekuje wam za rady, Jaco i Konrdzik.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 11 paź 2007, 17:09 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=425&t=30

najleprzy jaki znam nie wydawaj pieniedzy na pierdoly jakowes :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nekwan » 12 paź 2007, 00:18 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

prevx 2.0 , używam od 2 lat ( wcześniej wersji 1.0 ) i jestem bardzo zadowolony

www.prevx.com

pozdro :wink:
There's a stranger speaks outside my door, Says take what you can from your dreams..

www.nekwan.grono.net
www.last.fm/user/nekwan
http://www.dogstrust.org.uk/sponsor_a_dog/

nekwan
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 42
Dołączył: 15 wrz 2007, 12:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez biff30 » 12 paź 2007, 12:53 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

norton przy zakupie bylo darmowe 3 miechy potem zaplacilem w sumie niewiele i 1.5 roku mam spokuj zadnych problemow wczesniej miałem awasta darmoche i nie bylo za ciekawie pozdro
pije by paść padam by wstać wstaje by pić , pije by żyć

biff30
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Wiek: 48
Dołączył: 17 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: redditch/tarnobrzeg
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez x.x.x...x.x.x » 12 paź 2007, 17:08 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

AVAST w zupełnosci daje rade a zamiast ad-aware polecił bym spywareterminator (oba za darmo) i spisują sie swietnie a co wazniejsze nie zamulaja kompa (nie kazdy ma 2GB ramu) jak niektóre płatne.

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posty: 218
Wiek: 39
Dołączył: 18 wrz 2006, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 12 paź 2007, 19:40 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

niedaj sie namowic AVG jest theebest

no tak to powinienem dodac :)

http://www.avgpolska.pl/
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez biff30 » 12 paź 2007, 19:45 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

nikt nikogo nie namawia tylko swoje doswiadczenia z ochrona brat ma avasta ma spokuj a ja nie jestem przekonany kolega informatyk polecal mi kasperski ale zostalem przy tym co juz sie sprawdzilo poz
pije by paść padam by wstać wstaje by pić , pije by żyć

biff30
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Wiek: 48
Dołączył: 17 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: redditch/tarnobrzeg
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 12 paź 2007, 20:33 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

A czy mogę sobie zainastalować 2 osobne anty wirusy aby były skuteczniejsze?
Chyba przesadziłem, co? :oops:
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez x.x.x...x.x.x » 12 paź 2007, 21:36 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

nie no dwa antywirusy - to sie nie uda .. bedą sobie przeszkadzac nawzajem.
ja ma avast( atywirus) spyware terminator (przeciwko innym syfom)
i wszystko jest OK .. zero problemów z virusami i robalami

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posty: 218
Wiek: 39
Dołączył: 18 wrz 2006, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez me72 » 12 paź 2007, 22:21 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

Ja od niedawna używam Norton Internet Security 2008 (pod Vistą) i jestem bardzo zadowolony - znacznie poprawili wydajność (to zawsze była pięta Achillesowa nortona), wszystko w jednym i bardzo duże możliwości dostosowania do własnych wymagań.
Za to absolutnie odradzam Norton 360 - IMHO totalne badziewie zżerające zasoby komputera...
Testowałem jeszcze parę innych, ale jakoś norton 2008 mi pasował najbardziej, no i sporo z nich miało różnego rodzaju problemy z Vistą i moją konfiguracją (albo są niedostępne pod ten system).
Jeżeli chcesz kupić pakiet bezpieczeństwa - najlepiej ściągnij demo i przetestuj. Czasami najtaniej wychodzi zakup on-line ze stron amerykańskich (ach ten kurs dolara ;).
--
Pozdrawiam
Rafal

me72
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 51
Dołączył: 24 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Solihull/Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 12 paź 2007, 22:57 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

soniac napisał(a):A czy mogê sobie zainastalowaæ 2 osobne anty wirusy aby by³y skuteczniejsze?
Chyba przesadzi³em, co? :oops:


To zalezy jakie. Np Norton i Avast sie gryza. A reszta jakos sobie nie przeszkadza.
Ja mam np kilka programow.

[ Added: Fri Oct 12, 2007 23:59 ]
x.x.x...x.x.x napisał(a):wszystko jest OK .. zero problemów z virusami i robalami


Nie ma takiej opcji ze zero problemow. Sprawdz sobie komp innymi programami i gwarantuje Ci ze znajda cos nowego. Mowie tak z doswiadczenia.
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez x.x.x...x.x.x » 13 paź 2007, 13:58 Re: Jaki anty-wirus najlepszy?

mio napisał(a):
Nie ma takiej opcji ze zero problemow. Sprawdz sobie komp innymi programami i gwarantuje Ci ze znajda cos nowego. Mowie tak z doswiadczenia.


No masz racje ... zalezy jeszcze jakie strony sie odwiedza, co sciąga...
Jedak ja jako takich problemów nie mam ( czyt. nie widze - nic mi nie dokucza) a ostatnie jakie miałem załatwił spyware terminator (rózne skanery on-line tych płatnych produkcji nawet nie wykrywały - panda znalazła ale chcieli kase za usuniecie - terminator usunął za free)

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posty: 218
Wiek: 39
Dołączył: 18 wrz 2006, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA