Alarm do domu

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 9 wrz 2013, 20:46 Re: Alarm do domu

ludzik50 napisał(a):to, w jakim paśmie pracują nie ma większego znaczenia, alarm hackuje się z zewnątrz wysyłając masę sygnałów


Aby te sygnały dotarły do procesora to muszą być wysłane w odpowiednim pasmie.
więc pasmo ma znaczenie.

Mój alarm w przypadku otrzymania kilku sygnałów które są ze złym hasłem wysyła mi SMS.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 7 gru 2013, 08:02 Re: Alarm do domu

no i w koncu przyszedl czas na mnie. potrzebuje zalozyc alarm. jaki byscie polecali?

mysle bardziej nad przewodowym

potrzebuje 6-8 czujek i 4 magnesy.

zastanawiam sie nad polska firma satel, ludzie generalnie ja chwala. za max 1000zl mysle ze bym mial taki alarm jaki potrzebuje no chyba ze polecicie jakies inne rownie dobre angielskie firmy. niezamierzam na tym oszczedzac - chce bezproblemowy system alarmowy wiec zadnych no-name'ow z chin.

pozdr
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 8 gru 2013, 00:32 Re: Alarm do domu

Bartsun- ja się zdecydowałem na Honeywell- amerykańskie, ale dobre ;) -rozmawiałem ze specami od alarmów u nas w pracy którzy montowali dodatkowe czujki i bardzo polecali- mam już kilka miesięcy i działa super. Dokładnie taki model:

http://www.ebay.co.uk/itm/8-Zone-Pet-To ... 20d4a4fbbc

dodatkowe magnesy kupisz za śmieszne pieniądze, ale sam zestaw (o ile chcesz moduł gsm- bo nie jest konieczny w zestawie- możesz dokupić później) to ponad 300 funtów.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez giowanni77 » 9 gru 2013, 01:27 Re: Alarm do domu

dobry temat... i mam pytanie związane z alarmem już założónym, a mianowicie nie działa jedna czujka na podczerwień i chciałbym wykonać serwis całego systemu ,żeby mieć pewność że wszystko będzie pracować ok.
czy macie kogoś kto sie tym zajmuje, albo wykonywaliście już serwis i możecie kogoś polecić , namiary prosze wysyłać na priv, żeby post nie został usunięty z powodu reklamy
dzieki wielkie ( wiem że istnieje wujek google i tam znajdziesz wszystkie firmy , ale wolałbym kogoś sprawdzonego)

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez onka79 » 30 kwi 2014, 18:11 Re: Alarm do domu

Witam! Czy ktoś z Was posiada w domu alarm CHARNWOOD? Wprowadziliśmy się niedawno do domu z takim alarmem i niestety nie wiemy jak go skonfigurować. Może ktoś pomóc??? :-)

onka79
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 maja 2011, 17:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 30 kwi 2014, 21:10 Re: Alarm do domu

Co do alarmu Charnwood- wygląda na to, że oni działają coś na wzór ADT, oferują serwis w zamian za miesięczny abonament, nie wiem czy coś zdziałasz jeżeli nie chcesz im płacić.
Co do wcześniejszego postu- przeca czujkę wymienisz w 2 minuty, idzie tam kabelek prawdopodobnie 8-żyłowy ale podpinasz tylko 4, max 6 jeżeli masz też obwód zabezpieczający przed przecięciem kabla.
Co do testu to każdy alarm ma wbudowany test, nie wiem dlaczego tak bardzo chcesz oddawać komuś swoje pieniądze , nikt przecież nie będzie robił nic więcej jak uruchomienie testu i tak...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

Poprzednia strona

Powrót do DOM I OGRÓD