Mieszkanie Socialne

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez niusia39 » 12 lis 2009, 14:49 Re: Mieszkanie Socialne

No nie wiem czy to tak pesymistycznie jest, a napewno nie wszedzie. JA coprawda nie mieszkam w Birmingham ale calkiem niedaleko i w naszym councilu jeszcze nikt nie slyszal zeby kogos wyzucili. My tez dostalismy domek typu bungalow i w umowie jest jak byk napisane ze mozemy mieszkac tak dlugo jak bedziemy chcieli a nawet po naszej smierci moga w tym domyu zostac nasze dzieci, nawet jesli go nie wykupimy. Bo podobno jest taka mozliwosc ze po 5 latach mozna mieszkanie wykupic, ale nie wszystkie sa do tego przeznaczone. W kazdym razie jak minie mi 5 lat to napewno bede sie starac o wykup.
Zycze wiecej optymiznu :)'

niusia39
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 27 maja 2009, 12:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 29 lis 2009, 13:43 Re: Mieszkanie Socialne

hej zeby troszke sprostowac . Ja pracuje dla BCC w housing department. Do maloraksi, umowy podpisywane przez BCC z nowymi lokatorami nie sa ograniczone czasowo (moze Twoja kolezanka wynajmowala mieszkanie przez inna housing association) przez pierwszy rok jest sie tak zwanym introductory czyli nie ma sie pelnych praw. Po roku jesli nie ma zadnych przeciwskazan staje sie secure czyli juz sie uzyskuje pelne prawa. Zgadzam sie jesli chodzi o bloki mieszkalne ... ( zalezy tez napewno od dzielnicy) i jak ktos z przedmowcow powiedzial lepiej przyjac mieszkanie, zawsze mozna zrobic DX i zamienic sie z kims.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 29 lis 2009, 15:13 Re: Mieszkanie Socialne

oliwka_26, koleżanka dostała te mieszkanie z Sandwell Homes (West Bromwich) i bardzo żałuje i prosi o przeniesienie bo psychicznie nie wyrabia....
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez monia81 » 9 gru 2009, 11:16 Re: Mieszkanie Socialne

Ja również dostałam mieszkanie z Sandwell Homes , na Oldbury też w bloku i jestem bardzo zadowolona, do szkoły mam parę metrów, przychodnia też pod nosem, ludzie w porządku, choć zawsze się trafi jakiś palant, jak wszędzie, ja nie narzekam.

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 11:32 ]
Jeśli chodzi o wykup to w Sandwell, można nawet już po roku wykupić, tylko że jest to nie opłacalne, bo drogo, im dłużej się mieszka tym mieszkanie jest tańsze, dlatego większość mówi że po 5 latach można, bo jest to 25%taniej. No i z tego co ja się orientuję to nikt z takiego mieszkania Cię wyrzucić nie może, jeśli jest wszystko w porządku, za mieszkanie płaci się regularnie, to z jakiej racji, z resztą na umowie mam napisane, że mogę mieszkać nawet bez wykupu tyle ile chcę.

monia81
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 42
Dołączyła: 19 wrz 2007, 12:32
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez madziulka_m1 » 19 sie 2010, 19:50 mieszkanie

witam mam prosbe czy moge prosic o pomoc przetlumaczyc zdanie: ''PROOF OF YOUR REGISTRATION WITH THE ACCESSION STATE WORKERS SCHEME'' dostalam papiery z cuncila w zwazku z mieszkaniem socjalnym o ktore aplikuje i niestety nie bardzo wiem o co im chodzi w tym zdaniu bylabym wdzieczna z gory dzieki

madziulka_m1
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 15 kwi 2008, 14:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarrys » 19 sie 2010, 20:27 Re: mieszkanie

madziulka_m1 napisał(a):witam mam prosbe czy moge prosic o pomoc przetlumaczyc zdanie: ''PROOF OF YOUR REGISTRATION WITH THE ACCESSION STATE WORKERS SCHEME'' dostalam papiery z cuncila w zwazku z mieszkaniem socjalnym o ktore aplikuje i niestety nie bardzo wiem o co im chodzi w tym zdaniu bylabym wdzieczna z gory dzieki
wydaje mi sie ze chodzi o potwierdzenie ze jestes zarejestrowana w systemie rejestracji pracownikow ,czyli twoj Homes Office,pozdrawiam

jarrys
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 53
Dołączył: 23 lip 2007, 10:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 19 sie 2010, 20:31 Re: Mieszkanie Socialne

Polacy nie wiedzieć czemu mówią o tym dokumencie "Home Office".
Chodzi o potwierdzenie obowiązkowej (dla Polaków) rejestracji w WRS. Ma ono formę certyfikatu.
Jeden przykładowy z miliona linków na ten temat
http://www.jobland.pl/Rejestracja-w-WRS ... -a-33.html

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez madziulka_m1 » 19 sie 2010, 20:50 mieszkanie

wielkie dzieki:) pozdrawiam

madziulka_m1
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 15 kwi 2008, 14:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez andszat » 3 kwi 2013, 21:32 Re: Mieszkanie Socialne

witam mam pytanie dostałem domek z sandwell homes domek spełnił moje oczekiwania typu spokojna dzielnica,blisko centrum duzy zadbany ogród, pokoje ustawne no i duzy przedpokuj lecz musiałem na dziedobry włozyc troche kasy w remont czy ktoś sie oriętuje czy moge sie starać o zwrot chociazby czesci poniesionych kosztow i gdzie

andszat
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 kwi 2008, 09:15
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE