zwrot tax work credit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez michail » 17 sty 2011, 17:41 zwrot tax work credit

Witam mam problem. Może był ktoś w podobnej sytuacji biorę tax credit wlasnie dostalem pismo że mam zwrócić kase za dwa miesiące w 2009 roku gdyż nie pracowałem przez te dwa miesiące bo byłem chory na zwolnieniu lekarskim. Czy w takim przypadku rzeczywiście sa na prawie domagać się zwrotu? Kurcze chorobowe płacili tylko 64 Funa tygodniowe bez taxu jak przeżyć.

michail
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 23 lut 2009, 13:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bugnieszka » 17 sty 2011, 19:37 Re: zwrot tax work credit

ciao

ja tez musialam zwrocic prawie 200. Popros o rozłożenie na raty na 12 miesiace. MOzesz nadal otrzymywac tax credit ale jednoczesnie bedziesz nusial splacic. NIESTETY
a po co mi ten podpis niby???

bugnieszka
Raczkujący
 
 
Posty: 74
Wiek: 42
Dołączyła: 8 paź 2008, 18:51
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 17 sty 2011, 19:58 Re: zwrot tax work credit

na zwolnieniu lekarskim jestes wciaz zatrudniony, takze musisz wyjasnic ta sytuacje.
moze zalezy ile byles na zwolnieniu (?)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez adamirus » 17 sty 2011, 20:05 Re: zwrot tax work credit

agg napisał(a):na zwolnieniu lekarskim jestes wciaz zatrudniony, takze musisz wyjasnic ta sytuacje.


dokładnie
nie wydaje mi się żeby to było zgodne z prawem .....

wszędzie gdzie piszą o warunkach otrzymywania WTC niema wzmianek o chorobach .....
nie opuściłeś UK na ten czas ?
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 17 sty 2011, 21:19 Re: zwrot tax work credit

agg napisał(a): takze musisz wyjasnic ta sytuacje.
moze zalezy ile byles na zwolnieniu (?)
tez mi sie tak wydaje. miales miesiace platnego chorobowego?? jakos strasznie dlugo.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez michail » 18 sty 2011, 22:18 Re: zwrot tax work credit

złamałem ręke w UK dlatego tak długo pracodawca wypioł się i chorobowe placiło job center job siker aloance czy coś takiego dzwonilem i zgodziłem się na zwrot bo postraszyli mnie że zabiora mi tax nie mam żadnego konkretnego przepisu czy jakiejś ustawy by z nimi wygrać może ktos coś wie?

michail
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 23 lut 2009, 13:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 18 sty 2011, 22:26 Re: zwrot tax work credit

job seeker allowence jest dla osob szukajacych pracy. nic tu sie kupy nie trzyma :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 18 sty 2011, 23:02 Re: zwrot tax work credit

agg napisał(a):job seeker allowence jest dla osob szukajacych pracy. nic tu sie kupy nie trzyma


no przeciez napisal
michail napisał(a):job siker aloance czy coś takiego


:-P

anyway,

widze ze troche bladzisz jak pijane dziecko we mgle. zazwyczaj jesli chca zeby zwracac to zwracac trzeba bo wyplacili przez pomylke (zadko), poniewaz dostali bledne dane albo nie dostali informacji o zmianie okolicznosci (zazwyczaj), albo przez bezwlad. generalnie moja rada jest nastepujaca: po pierwsze zadzwon i popros o rozlozenie na raty tak jak ktos ci juz doradzil. w ten sposob sprawa dlugu bedzie ogarnieta i masz spokojny sen. po drugie nie pytaj tutaj, bo dostaniesz sporo czesto sprzecznych informacji ktore tylko wprowadza dodatkowy zamet. idz gdzies gdzie jest ktos kompetentny kto wniknie w twoja sytuacje i przede wszystkim wytlumaczy ci na czym stoisz. sa polacy ktorzy sa zorientowani ale uwazaj bo wiekszosc takich osob moze narobic niezlego bigosu (vide kilka tematow na forum), albo najlepiej idz do CAB i popros o wyjasnienie dlaczego masz zwracac te kase, a moze za to nalezy ci sie inna. bardzo mnie zaintrygowala informacja ze
michail napisał(a):pracodawca wypioł się i chorobowe placiło job center

pomijajac juz ortografie (znowu bedzie ze sie czepiam hehe), to jakos nie wydaje mi sie aby pracodawca mogl zwolnic pracownika w trakcie trwania zwolnienia. zwlaszcza ze to nie on wyplaca kase, on ja tylko przekazuje.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 19 sty 2011, 07:50 Re: zwrot tax work credit

No opisana tutaj sytuacja jest trochę nie jasna , ale myślę że mógł dostać JSA lub IS, koleżanka która pracuje przez agencje miała podobną sytuacje miała wypadek poszła na zwolnienie lekarskie i poradzili jej by zgłosiła się do JCP bo zasiłek a że ma dziecko na utrzymaniu dostała JSA chociaż wydaje mi się że powinna IS no ale grunt że dostała. Autor tego postu nie pochwalił się że czy pracuje przez agencję czy na kontrakt , bo jeśli na kontrakt to ma wspaniałego pracodawce :-P
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE