Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Potężna góra śmieci zatkała kanały w Londynie
Potężna góra śmieci zatkała kanały w Londynie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kanały ściekowe w centrum Londynu zostały zatkane przez olbrzymią górę uformowaną z odpadków, które ludzie wyrzucają do toalet, a nie powinni. Usunięcie zalegających śmieci zajmie kilka tygodni. - Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy - mówią przedstawiciele miejskiego przedsiębiorstwa wodociągowego.

Stężały tłuszcz wymieszany z pieluchami, nawilżanymi chusteczkami i prezerwatywami zatkał ścieki w dzielnicy Whitechapel. Thames Water twierdzi, że to największy tego typu czop tłuszczu, jaki kiedykolwiek widziano. Brytyjskie media już okrzyknęły go "tłustym potworem". Zalegający twór ma 250 m długości i waży 130 ton, czyli tyle, co płetwal błękitny. Usunięcie góry odpadków zajmie aż trzy tygodnie.

- To prawdziwy potwór i potrzeba wielu ludzi i maszyn, by to usunąć. To praktycznie tak, jakby próbować przebijać się przez beton. To frustrujące, bo można tego z łatwością uniknąć, gdyby tylko ludzie nie wywalali do toalet tego, czego nie powinni - mówi Matt Rimmer, dyrektor londyńskich wodociągów.
czwartek, 21 września 2017 10:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
Największa brytyjska rodzina – urodziło im się 20 dziecko!
  Czytaj następny artykuł:
Strzały na ulicy w Birmingham - na miejscu zjawili się uzbrojeni funkcjonariusze